• Styczeń w świetlicy klasy 2F

• 02.02.2021 07:40
        •  Podsumowując działania świetlicowe klasy 2f, dwa tygodnie stycznia były bardzo pracowite. Mieliśmy okazję wykazać się ogromną kreatywnością przy robieniu prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci dodały od siebie coś więcej- SERCE - co widać na załączonych zdjęciach.

• ,,NAUCZYCIELE SP 26 CZYTAJĄ DZIECIOM”

• 14.12.2020 10:36
        • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do udziału w szkolnej akcji czytelniczej pt. "Nauczyciele SP 26 czytają dzieciom." Celem tych spotkań jest rozwijanie zainteresowań oraz pasji czytelniczych wśród uczniów, ale również radość ze spotkania.

Wisława Szymborska napisała, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła", proponujemy więc wspólną zabawę... Spotkania będą odbywały się codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 16.00-16.20. Będą prowadzone on-line przez platformę MS Teams w specjalnie założonym zespole o nazwie "Nauczyciele SP 26 czytają dzieciom".

• 25 listopada Dzień Pluszowego Misia

• 30.11.2020 08:41
        • W środę niestety w niewielkim gronie uczestników obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Szykowaliśmy się na to wydarzenie dużo wcześniej :) Już w poniedziałek dzieci przebywające w szkole dostały specjalnie dla nich uszyte, jednak  nie dokończone wzory Misiów. Przez te 2 dni z pomocą nauczycieli świetlicy uczniowie projektowali swoje przytulanki według własnych pomysłów. Wszystkie maskotki do końca tygodnia udekorowały tablice wystawową umieszczoną w honorowym miejscu zaraz przy głównym wejściu do szkoły.
        • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

• 23.11.2020 10:25
        • 16 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji.  Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO  i jest odpowiedzią na rosnącą falę wszelkiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Ma ono na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.
        • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

• 23.11.2020 08:26
        • 20 listopada br. po raz siódmy w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Z tej okazji wychowawcy świetlic wraz z dziećmi w ramach edukacji społecznej przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka. Wytłumaczyli dzieciom, że o dobrym prawie mówimy wtedy, gdy dobrze służy człowiekowi, a więc jest mądrze i odpowiednio wykorzystane. Dzieci posiadają bowiem szczególne prawa. Rozwój ich człowieczeństwa przebiega w wyjątkowy sposób. Dziecko nie potrafi samo zadbać o siebie, nie potrafi samodzielnie kształcić swojej natury. Potrzebuje do tego rodziców, opiekunów i wielu innych ludzi.