• Światowy Dzień Owoców i Warzyw

• 31.10.2022 09:47
        • W trzecim tygodniu października obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Święto to zostało zainicjowane w 2013 r. przez nowozelandzką fundację charytatywną "5+A Day", która zachęca wszystkich ludzi do spożywania pięciu lub więcej porcji świeżych owoców i warzyw każdego dnia.
        • Światowy Dzień Zwierząt

• 19.10.2022 08:29
        • 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Celem tego święta jest promowanie prawidłowych zachowań ludzi wobec zwierząt i powszechne propagowanie ich praw. W tym dniu organizacje pozarządowe, ekologiczne i działające na rzecz zwierząt inicjują wydarzenia mające przybliżyć sytuację zwierząt.
        • Wrzesień w świetlicy 1d, 1f, 2d

• 06.10.2022 12:05
        • Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego minął pod hasłem integracji i wspólnej zabawy. W pierwszych dniach września dzieci wraz z nauczycielami przygotowały Kodeks Zasad obowiązujących w świetlicy. Dzieci podpisały regulamin poprzez odrysowanie własnej dłoni.

• Świetlica grupy XIX oraz XVIII - podsumowanie września

• 03.10.2022 10:00
        • Świetlica grupy XIX oraz XVIII miała intensywny miesiąc pełen ciekawych zajęć i projektów. Gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu pozytywnie nastrajały uczniów do popołudniowych lekcji. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursie plastycznym, polegającym na zaprojektowaniu ubioru dla ucznia. Projekt ten zainicjowały uczennice uczęszczające do klasy 3c. Po skończeniu prac plastycznych, wszyscy chętnie brali udział w zabawach ruchowych w sali. Aby nasza współpraca przebiegała pomyślnie, każda z klas wspólnie stworzyła regulamin świetlicy. Po pracy intelektualnej był czas na  pokonywanie torów przeszkód, to specjalność naszych podopiecznych.
        •  Wiosna w Zaczarowanym ołówku

• 21.06.2022 10:28
          „Wiosna”
          Wiosną kwitną piękne kwiaty,
          koncert dają pierwsze ptaki,
          trawa wnet się zazieleni.
          Chodźmy, chodźmy rozmarzeni.
          Poszukajmy tej zieleni.
          Poszukajmy śladów wiosny,
          dzień jest piękny i radosny.”

Sonia Rowicka
          Wiosna w świetlicy 2d i 2f minęła w świetnych humorach. Pogoda dopisywała, więc dzieci aktywnie spędzały czas na placu zabaw i boisku szkolnym. Wiele ciekawych wydarzeń sprawiło, że nie było czasu na nudę.