• Ja w świecie emocji

• 29.09.2023 11:15
        • We wrześniu świetlica szkolna miała przyjemność uczestniczyć w projekcie - "Ja w świecie emocji", który był objęty patronatem Uniwersytetu Dzieci. Projekt ten skupiał się na dwóch głównych obszarach tematycznych: „Jak rozpoznawać emocje?” oraz „Dlaczego złość jest nam potrzebna?”
        • Dzień Kropki w naszej świetlicy szkolnej

• 21.09.2023 09:01
        • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dlaczego akurat Dzień Kropki? To święto nawiązuje do postaci stworzonej przez Petera H. Reynoldsa - Vashti, która  nie wierzyła, że potrafi rysować. Jednak jej nauczycielka zachęciła ją do pozostawienia na papierze kropki, co stało się początkiem jej artystycznej podróży. To inspirująca historia o tym, że każdy z nas ma w sobie potencjał do tworzenia czegoś pięknego.
        • Bezpieczna droga do szkoły!

• 15.09.2023 10:28
        • W pierwszym tygodniu września w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły. Głównym celem zajęć  było przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. W trakcie rozmowy kierowanej poruszane były następujące zagadnienia: jak należy poruszać się po jezdni oraz w jakich miejscach prawidłowo ją przekraczać, jakie mamy znaki drogowe i jak się do nich stosować oraz jak należy zachować się w miejscach oczekiwania na autobus.
        • ,,Kontynenty Świata”

• 24.01.2023 07:43
        • W miesiącu styczniu w ramach projektu ,,Kontynenty Świata” wspólnie omawialiśmy fascynujący, a zarazem piękny i egzotyczny kontynent Afryki.

Afryka to kontynent, który zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem wielkości. Kryje on wiele ciekawych oraz bajkowych miejsc. W ramach zajęć świetlicowych, dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną ukazującą ciekawostki związane z kontynentem. Miały okazję obejrzeć zdjęcia najsłynniejszych miejsc takich jak, Piramidy egipskie, Dolinę Królów (gdzie chowano najsłynniejszych faraonów), Wodospad Wiktorii, Górę Kilimandżaro, Park Narodowy Serengeti oraz rzekę Nil. Uczniowie podziwiali także trzy pustynie: Saharę, która jest największą pustynią na świecie, Namib, to z kolei najgorętsza pustynia na Ziemi, jak i Pustynię Kalahari. Dzieci zapoznały się również z terminem Sawanny, jak i z najsłynniejszymi zwierzętami Afryki.

• Listopad i grudzień w świetlicy 1D, 1F, 2D

• 19.01.2023 08:44
        • Listopad rozpoczęliśmy bardzo kreatywnie. Podczas zajęć na świetlicy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci zaangażowały się w zajęcia ubierając przeróżne stroje swoich ulubionych bohaterów. Uczniowie chętnie rywalizowali w turnieju „Jaka to melodia?”.