• Listopad w klasach 3a, 3c i 3 e

• 05.12.2022 07:46
        • Listopad w klasach 3a, 3c i 3 e rozpoczęliśmy bardzo radosnymi zajęciami, a roli głównej Dzień Postaci z Bajek. Cudowny czas spędzony z ulubionymi bohaterami, był pełen śmiechu i radości.
        • Podróż do Azji w ramach świetlicowego projektu “Kontynenty świata”

• 23.11.2022 07:24
        • W miesiącu październiku w ramach projektu “Kontynenty świata” uczniowie przenieśli się na chwilę do Azji, by poznać tę dość egzotyczną dla nas część świata.

W ramach zajęć świetlicowych dzieci obejrzały prezentację multimedialną, w której mogły podziwiać piękne widoki z Azji, różnorodność przyrody tego kontynentu oraz najsłynniejsze azjatyckie budowle takie jak: Wielki Mur w Chinach, grobowiec Tadż Mahal w Indiach, świątynię Angkor Wat w Kambodży oraz zabytkowe miasto Petra wykute w skale, znajdujące się w Jordanii. Wysłuchały również dźwięków tradycyjnej muzyki azjatyckiej.

• Obchody Święta Niepodległości w świetlicy 2b

• 22.11.2022 11:32
        • 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami historycznymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, uczniowie uczęszczający do świetlicy obchodzili rocznicę Święta Niepodległości. W trakcie zajęć dzieci poznały historię Polski, poprzez przytoczenie legend o powstaniu naszego państwa. Towarzyszące pieśni patriotyczne w tle, stworzyły niepowtarzalny klimat tamtych dni – kiedy nasi przodkowie walczyli o wolność naszego kraju.

• Świetlicowy "Dzień Dyni" w bibliotece

• 10.11.2022 07:32
        • "Dynie małe, dynie duże,
          dynie w dole, dynie w górze.
          Dynie z lewej, dynie z prawej,
          dynie kręcą się w zabawie".

Obchody Święta Dyni w naszej świetlicy były dobrą okazją do wspólnej twórczej pracy. Tego dnia uczniowie podczas zajęć zaobserwowali, jak wyglądają dynie, poznali rodzaje dyń oraz sposoby ich wykorzystania. Dowiedzieli się także o zdrowych właściwościach tego popularnego warzywa. Podczas zajęć plastycznych wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością i twórczym zaangażowaniem, ponieważ powstały prawdziwe dyniowe dzieła sztuki. Jednak największym powodzeniem cieszyła się dyniowa fotobudka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego święta!

Klasa 1d, 1f, 2d:)

• Podsumowanie działań w październiku w świetlicy klas 3a,c,e

• 07.11.2022 11:05
        • Działania świetlicowe grup 18 i 19 w październiku, były pełne nauki i dobrej zabawy. Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy, który pokazał naszym uczniom, jak rozpoznać przemoc oraz jak można sobie z nią poradzić. Cykl zajęć obejmował pogadanki, filmy pokazowe ale najważniejszym było przedstawienie scen przez uczniów- dotyczących tak ważnego tematu. Nie mogło zabraknąć „Święta Zwierząt”, podczas którego, poznaliśmy gatunki zagrożone wyginięciem oraz inne ciekawostki. Był też czas na zostanie „Matką Naturą” i stworzenie krzyżówek zwierząt, których nie ma, a mogłyby być.