• Walentynki w bibliotece

• 17.03.2020 23:01
          • 7 lutego br. w bibliotece odbyła się akcja promująca czytelnictwo - uczniowie, którzy wypożyczyli książki na czas ferii zimowych i poprawnie rozwiązali walentynkowe krzyżówki, otrzymali słodkie serduszka. Na drzwiach biblioteki zostały umieszczone ciekawe cytaty z literatury, a książki z nutą "romansu" cieszyły się w tym dniu dużą popularnością.
          • Dzień Czytania w szkole

• 22.03.2020 22:00
          • W dniu 10 grudnia  2019 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone działania edukacyjne związane z otrzymaniem Nagrody Nobla przez pisarkę Olgę Tokarczuk. W holu szkolnym została umieszczona tablica informacyjna na temat laureatki Nagrody Nobla, chętni nauczyciele prezentowali swoje ulubione książki i/lub czytali ich fragmenty. W tym dniu prezentowany był również krótki film pt. "Czytanie to awantura, biblioteka Olgi Tokarczuk". Odbyły się również lekcje biblioteczne na temat pisarki. Kilka zdjęć z działań znajduje się w zakładce "więcej".
          • Dzień Życzliwości - 21 listopada 2019 r.

• 22.03.2020 22:04
          • Podczas "Dnia Życzliwości" uczniowie zapoznali się z inspirującymi myślami na temat życzliwości, dobroci i uśmiechu umieszczonymi w holu szkoły (kilka przykładów w zakł. "więcej"). Ponadto każdy czytelnik otrzymał okolicznościową zakładkę do książki, a w czasie przerw uczniowie mogli słuchać w bibliotece ulubionych wykonawców muzycznych.
          • Konkurs na legendy i gawędy o piernikach wrocławskich i Krasnalu Piernikarzu.

• 02.03.2020 13:13
          • W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udzial w konkursie na legendy o wrocławskich piernikach. Zadaniem uczniów było napisanie legendy lub gawędy nawiązującej do Wrocławia (historia lub współczesność), do piernika, Piernikarni i Krasnala Piernikarza jako jednej z atrakcji miasta. Do konkursu zgłosiło się kilku uczniów z naszej szkoły - Nikolas Z. , Natalia Z., Ida Ś., , Maja G.,  oraz Marika T. Wszystkie prace były ciekawe, ale do dalszego etapu jury mogło wybrać tylko jedną pracę i przesłać ją do głównego organizatora - zwiciężyła legenda pt. "O krasnalu piernikarzu, Ani i myszy zza pieca" autorstwa Idy Ś.  Wszyscy uczestnicy etapu szkolnego otrzymali drobne upominki.
            Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!

Aldona Małek-Zdobylak,
            Monika Kicman
            Joanna Włodarska-Garczarek

• Akcja "Przynieś ksiażeczki do szkolnej biblioteczki".

• 22.03.2020 22:09
          • W październiku odbyła się akcja przekazywania książek do biblioteki szkolnej. Dzięki tej inicjatywnie księgozbiór zostal wzbogacony o ciekawe książki przygodowe,
            popularno-naukowe i lektury. Każdy uczeń, który przyniósł książki do biblioteki otrzymał pochwałę. Dodatkowo w dniu 25.10.2019 w bibliotece odbyła się impreza podsumowująca akcję - na uczniów czekał słodki poczęstunek w postaci babeczek, pierniczków i ciasteczek ;)
            Książki można przekazaywać do biblioteki przez cały rok szkolny. Najbliższa impreza ze słodkościami zaplanowana jest na styczeń. Zapraszam kolejne osoby do udziału w akcji!
            W zakładce "więcej" znajdują się szczegółowe informacje dotyczące przekazywania ksiażek.