• Konkursy z okazji "Miesiąca Bibliotek Szkolnych" - wyniki

• 18.12.2020 11:29
          • Z okazji “Miesiąca Bibliotek Szkolnych” w naszej szkole odbyły się konkursy czytelniczo-fotograficzne. Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy twórczych pomysłów! Znamy już laureatów konkursów :)

W konkursie pt. “Z książką Ci do twarzy” przeznaczonym dla klas 1 - 3:

Wyróżnienie otrzymują:

Adam Ś. z kl. 3 E

Joasia i Iza K. z kl. 1E

3 miejsce zajęła:

Hania M. Z kl. 1E

2 miejsce otrzymuje:

Marcin i Karolina P. (kl. 3C i 1B)

1 miejsce zajęli:

Julia K. z klasy 3E

Jakub J. z klasy 1A

W konkursie pt. “Bookshelf tour, czyli pokaż swoją biblioteczkę” dla przeznaczonym dla klas 4-8:

wyróżnienie otrzymują:

Marcel P. z kl. 6E

Julia K. z kl. 5A

3 miejsce zajęła:

Gabrysia Ł. z kl. 4C

2 miejsce otrzymała:

Emilia K. z kl. 5A

1 miejsce zajęła:

Kalina S. kl. 6D

Gratulujemy laureatom konkursów i zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Dokładny termin wręczenia upominków dla uczestników zostanie przesłany przez Librus po powrocie uczniów na lekcje w szkole.

Monika Kicman, Aldona Małek-Zdobylak

Bibliotekarki szkolne

• Padlety biblioteczne - linki

• 12.11.2020 14:07
          • Zapraszam do korzystania z wirtualnej tablicy:
            Padlet ogólny ZSP 12 - https://padlet.com/bibliotekazsp12/45xlla75yt2uaqoz
            Padlet dla klas 7-8 - https://padlet.com/bibliotekazsp12/2igjdhfmfsyaph9
            Aldona Małek-Zdobylak
          • Nowości w bibliotece

• 26.10.2020 11:26
          • W naszej bibliotece są już dostępne nowości :)
            Dla tych, co lubią się bać polecam książki z serii o "Pani Peregrine".
            Miłośnicy fantastyki i "Baśnioboru" mogą sięgnać po "Smoczą straż".
            W bibliotece dostępna jest tez seria fantatyki pt. "Żniwiarz", oparta na mitologii słowniańskiej - jest to "Książka Roku 2019" z serwisu "Lubimy czytać".
            Jeśli kogoś interesują romantyczne historie, zapraszam po książki pt. "Someone else" i "Someone new".
            Ciekawą propozycją dla fanów Internetu są "My secret youtube life" i "Jeśli tam jesteś". Wielbiciele seriali z Netflixa mogą zaczytać się też w książkowych wersjach "Rivendale" i "Nie wkurzaj się. Odwet".
            Polecam też ciekawe komiksy pt. "Bad guys". Ekipa Złych."
            Tych, którzy lubią być porwani w wir przygód, zachęcam do sięgnięcia po "Pozłacane wilki" i "Córkę Króla Piratów".
            Książki, które poruszają ważne sprawy to "Pięniądze albo kasa", "Teraz tu jest mój dom", "Hebanowe serce", "Gorzka czekolada, czyli opowiadania o ważnych sprawach. Tom 2." lub "Gdyby ocean nosił twoje imię".
            Fotografie książek zobaczysz klikając na "więcej".
            Opisy książek zostaną zamieszczone na padlecie w dziale "Nowości". Zapraszam również do kontaktu przez MS Team. Aldona Małek-Zdobylak, bibliotekarz szkolny
          • Konkurs kreatywnej fotografii książek - Bookshelf tour

• 28.10.2020 11:24

„Bookshelf Tour, czyli pokaż swoją
            półkę z książkami”.

Z okazji "Miesiąca bibliotek szkolnych" zapraszam do udziału
            w konkursie kreatywnej fotografii książek - możecie po prostu zrobić fotkę Waszej półki z książkami albo ułożyć z książek jakąś kompozycję, poukładać je np. wg kolorów, rozmiarów, kategorii itp.
            Fotki proszę przesłać do biblioteki przez platformę MS Team (zespół biblioteki szkolnej) do 30 października.

Kilka fotografii można zobaczyć na padlecie - dział z konkursem:

Nie kopiujcie, zainspirujcie się!

Powodzenia!

• Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

• 22.09.2020 12:02
          • W bibliotece można nie tylko wypożyczać książki, uczyć się, czytać czasopisma, ale również korzystać z gier planszowych i puzzli (do korzystania na miejscu, zdj. w zakładce "więcej"). Do wyboru są gry: Dubble, Założysz się?, Story Cubes, Polska Luxtorpeda, Ryzyk Fizyk.
            W bibliotece co jakiś czas pojawiają się nowe ksiązki szczególnie przez Was lubiane - ostatnio pojawiły się takie książki, jak np. "Gwiazd naszych wina", "Szukajac Alaski", "Igrzyska śmierci" czy "Percy Jackson i bogowie olimpijscy".
            Niedługo w bibliotece pojawią się kolejne nowości książkowe - m.in. seria o "Pani Peregrine"', książkowa wersja serialu "Rivendale", "My secret You Tube life" oraz powieść pt. "Gdyby ocean nosił twoje imię" - książka ta zajęła drugie miejsce w rankingu "Książka Roku 2019" organizowanym przez portal "Lubimyczytac.pl". (Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęła powieść "Trzy kroki od siebie", dostępna w naszej bibliotece od grudnia). Nowości będzie dużo więcej... Zapraszam wkrótce!
            PS. Zainteresowanych rankingiem "Książka Roku 2019" zapraszam na stronę: https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/92/literatura-mlodziezowa