• 23.02.2024 08:25
          • W dniu 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w holu szkoły przy ul.Lubelskiej zrobiono wystawę, która miała na celu zwrócić  uwagę uczniów na poprawność naszej mowy ojczystej.

Monika Kicman - bibliotekarz szkolny.
          • Walentynki w bibliotece szkolnej

• 13.02.2024 10:03
          • Z okazji Walentynek został zorganizowany w bibliotece szkolnej konkurs na wiersz o miłości.

Pierwsze miejsca zajęły:

Milena g. z kl. 6c oraz Aleksandra S. z kl. 7e

Wyróżnienia:

Klaudia K. z kl.7e oraz Gabriela Sz. z kl. 7e.

Serdecznie dziękuję uczennicom za udział w konkursie.

Monika Kicman -  bibliotekarz szkolny.

• Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Tydzień Bibliotek

• 26.05.2023 13:28
          • Dzień Książki … z Harrym Potterem. 24 kwietnia w bibliotece odbył się kolejny Dzień Książki. Tym razem do promocji czytania służyła książka i postać, którą zna większość młodzieży, czyli młody czarodziej o imieniu Harry. Biblioteka szkolna zamieniła się w mały Hogwart, panował w niej niezwykły, tajemniczy klimat - na półkach stały magiczne księgi,  których nie kupi się w żadnej “mugolskiej” księgarni, a także magiczne substacje rodem z książek np. “Amortencja” czy „Felix Felicis”.

• Dzień Książki oraz Tydzień Biblioteki - konkurs i działania

• 16.05.2022 11:00
          •

Z okazji "Dnia Książki" oraz "Tygodnia Bibliotek" zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie czytelniczo-plastycznym pt. „Książka w pudełku.” Szczegóły znajdują się tutaj (proszę kliknąć na link):

Konkurs "Książka w pudełku"

W tym roku szkolnym „Dzień książki i Tydzień Bibliotek” jest urozmaicony nowościami książkowymi.  Biblioteki wzbogaciły swoje księgozbiory o książki przekazane w ramach wolontariatu przez uczniów klas 7-8. Akcja nosiła tytuł „Wiosenna odnowa biblioteki szkolnej” i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy za udział w akcji.

Dodatkowo zakupione zostały powieści dla młodzieży, książki popularno-naukowe oraz rozwijające zainteresowania. Zapraszamy do wypożyczeń.

Odbywają się również zajęcia tematyczne związane z książką lub prawem autorskim, a w holu zamieszczone są kolorowe plakaty zachęcające do sięgnięcia po książkę.

Miłego czytania!