• Laboratoria przyszłości - klocki LEGO Education

• 17.11.2023 07:52
        • Na początku listopada uczniowie 2 b i 2 e uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli okazję skorzystać z wyposażenia zakupionego w ramach rządowego projektu "Laboratoria Przyszłości". Celem tych zajęć było nie tylko rozwijanie wyobraźni i ciekawości poznawczej uczniów, ale także dostarczenie im kreatywnej rozrywki. Podczas zabawy z klockami LEGO Education dzieci angażowały się w rozmaite zadania. Współpracując w grupach, stworzyły modele z klocków LEGO, korzystając zarówno z dostępnych instrukcji, jak i swoich własnych pomysłów. W rezultacie powstały imponujące pojazdy, fascynujące konstrukcje i innowacyjne roboty.
        • Świetlicowa podróż do Australii

• 31.10.2023 10:28
        • W październiku w świetlicy szkolnej kontynuowaliśmy projekt "Kontynenty świata". Tym razem skupiliśmy się na Australii - najmniejszym kontynencie na kuli ziemskiej, który zadziwia nas swoją niezwykłą różnorodnością. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne oraz edukacyjne filmy, które pozwoliły im zgłębić wiedzę na temat klimatu, charakterystycznych zwierząt, znanych miejsc, największych miast, stolicy, rdzennych mieszkańców oraz kultury tego fascynującego miejsca. Dodatkowo, uczestnicy projektu stworzyli różnorodne prace plastyczno-techniczne związane z tematem, takie jak: mapy Australii, rysunki przedstawiające sztukę aborygeńską oraz zakładki do książek.
        • Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023

• 09.10.2023 07:34
        • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza świetlica wzięła udział w wydarzeniu pod nazwą European School Sport Day (ESSD). Celem tej inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród uczniów.  Wydarzenie w Polsce koordynowane jest przez Fundację V4Sport  przy aktywnym wsparciu partnerów: Akademii Krokieta i Lamy, Krajowego Szkolnego Związku Sportowego, Szkolnego Związku Sportowego „DOLNY ŚLĄSK”, Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”, Fundacji WESPÓŁ, Ludowych Zespołów Sportowych, Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Wydarzenie to  organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września  na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.
        • Wrzesień w świetlicy klas 1b,1d

• 04.10.2023 09:11
        • Wrzesień przyniósł obu klasom wiele wrażeń. Pierwsze dni zaczęliśmy od zajęć i zabaw integracyjnych oraz pięknych wspomnień wakacyjnych, którymi dzieci bardzo chętnie się dzieliły. Zabawy integracyjne pozwoliły nam, jak i dzieciom lepiej się poznać oraz wniosły wiele pozytywnych emocji :). W tym miesiącu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie wykonali przepiękne, kreatywne prace na których stworzyli wzory z różnego rodzaju kropek oraz poznali historię tego święta. Poruszyliśmy również temat Bezpiecznej Drogi do Szkoły. Rozmawialiśmy jak poruszać się w drodze do i ze szkoły oraz bezpieczeństwa na terenie naszej placówki.
        • Europejski Dzień Języków Obcych w naszych świetlicach

• 04.10.2023 07:54
        • Dnia 26.09.2023r. w naszych świetlicach obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.  Celem obchodów tego święta jest m.in.

- podkreślenie znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumiewania się między kulturami

-promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy pielęgnować

- a także uczenie się języków przez całe życie, zarówno w szkole jak i poza nią.