• Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning „Postaw na Ziemię”

• 15.06.2021 10:36
        • W bieżącym roku szkolnym 2020/21 uczniowie klasy 5c wzięli udział w ogólnopolskim projekcie eTwinning „Postaw na Ziemię”.  Bardzo się cieszymy, że nasza praca została nagrodzona Krajową Odznaką Jakości. W ciągu trzech miesięcy współpracowaliśmy z innymi szkołami z całej Polski. Głównym celem współpracy było zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i zainteresowanie otaczającą nas przyrodą. Wspólnie zastanawialiśmy się, co jest największym zagrożeniem dla naszej planety i jak możemy jej pomóc. Stworzyliśmy eko-poradnik i quizy, wybieraliśmy najciekawszy projekt eko-logo koszulki i napisaliśmy międzyszkolny list do Ziemi. Dzięki naszym wspólnym zadaniom przygotowaliśmy się do świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zadania projektowe realizowałam razem z klasą 5c. Pod okiem ambasadora eTwinning i we współpracy z nauczycielami i uczniami szkół z całej Polski.

Bernadetta Walska

• Nasz międzynarodowy projekt "Rund um den Tisch"

• 11.06.2021 10:08
        • W ramach międzynarodowego, niemieckojęzycznego  projektu eTwinning "Rund um den Tisch" uczniowie naszej szkoły razem z naszymi partnerami wykonali szereg kulinarnych zadań. Zobaczcie sami:

1.stworzyli chmurę wyrazów z ulubionym jedzeniem - zdecydowanie wygrało sushi, na które aż 44 osoby oddały swój głos.

Nasz międzynarodowy projekt "Rund um den Tisch" - Obrazek 1

2. wykonali poradnik dot. zachowania przy stole. Podczas tego zadania pracowali w międzynarodowych grupach. Poniżej linki do naszych poradników " Tischmanieren"

Grupa die Schwiez

Grupa Liechtenstein

Grupa Deutschland

Grupa Österreich

3. uczniowie wykonali również przykładowe menu dla nastolatka. W tym zadaniu każda szkoła tworzyła swój jadłospis, następnie komentowała wpis innej placówki. Dzięki naszej wspólnej pracy powstała pokaźna prezentacja ze wszystkimi pomysłami.

Prezentacja

Malwina Kordus

• Odznaka dla naszego projektu eTwinning

• 20.05.2021 07:32
        • Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasza praca w ramach ogólnopolskiego projektu eTwinning "Postaw na Ziemię" została nagrodzona wyjątkowym odznaczeniem-Krajową Odznaką Jakości, która świadczy o bardzo wysokim poziomie wykonywanych zadań.

Trzy miesiące współpracy z innymi szkołami z całej Polski były wyjątkowe dla wielu uczniów i nauczycieli. Mieliśmy okazję wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Ziemi, uczyć się od siebie nawzajem i poznawać tajniki ekologii. Nasze zadania  podsumowaliśmy organizując 2 Eko Turnieje online, w których łącznie wzięło udział ponad 120 uczniów.  Dodatkowo w ramach naszego projektu powstał Eko- Escape Room-wykorzystaliśmy w nim materiały stworzone przez uczniów. Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił to zapraszamy:

Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty z innymi szkołami zaowocują kolejnymi projektami w przyszłym roku szkolnym.

Odznaka dla naszego projektu eTwinning - Obrazek 1
          Odznaka dla naszego projektu eTwinning - Obrazek 2
        • Światowy Dzień Ziemi z eTwinning

• 23.04.2021 08:20
        • Nasz ogólnopolski projekt eTwinning "Postaw na Ziemię" został zapoczątkowany, by szkoły z całej Polski wspólnie celebrowały ten wyjątkowy dzień- Światowy Dzień Ziemi.

A dziś prezentujemy Wam kolejne projektowe zadanie - razem stworzyliśmy Twinboard z eko-ciekawostkami. Zadziały się tu niesamowite rzeczy- tyle ciekawych informacji w jednym miejscu!

Bo nie każdy wie, ile lat ma najstarsze drzewo na świecie, albo ile lat rozkłada się plastikowa torba.Te oraz wiele,wiele innych informacji znajdziecie poniżej.

• Zainicjowaliśmy międzynarodowy projekt eTwinning

• 20.04.2021 13:32
        • Nasza szkoła zainicjowała kolejny projekt eTwinning pt." Rund um den Tisch", tym razem międzynarodowy! Dołączyły do nas szkoły z Grecji i Słowenii.

W trakcie trwania projektu wspólnie zasiądziemy do wirtualnego stołu, przypomnimy sobie zasady dobrego zachowania, zapoznamy się z daniami charakterystycznymi  dla obszaru niemieckojęzycznego i  stworzymy jadłospisy dla nastolatków. Nie zabraknie też dobrej zabawy: zorganizujemy konkurs na logo naszego projektu, a przy naszym wirtualnym stole zagramy jeszcze w karty i quizy.