• Krajowe wyróżnienie dla naszego projektu eTwinning

• 15.06.2022 11:52
        • Jest nam niezwykle miło poinformować, że nasz tegoroczny projekt o autonomii ucznia pt.:”Halte dein Gehirn fit”, który realizowaliśmy ze szkołami partnerskimi z Hiszpanii, Grecji i Słowenii otrzymał prestiżowe wyróżnienie-Krajową Odznakę Jakości. Odznaka ta świadczy o zaangażowaniu naszej szkoły na rzecz jakości i otwartości we współpracy europejskiej.

• Spotkanie z uczniami z Chorwacji, Włoch i Słowenii w ramach projektu eTwinning "Unsere Märchenwelt"

• 30.05.2022 10:31
        • W ubiegły czwartek podsumowaliśmy nasz międzynarodowy projekt dotyczący baśni Braci Grimm. Razem sprawdzaliśmy wiedzę o głównych postaciach i wydarzeniach, które poznaliśmy czytając dzieła niemieckich autorów. Spotkaniu jak zwykle towarzyszyło dużo pozytywnych emocji!!!

Chcielibyśmy również poinformować, że wkrótce powstanie  wspólne przedstawienie "Der Hase und der Igel"-"Zając i jeż", w którym naszą szkołę reprezentują  trzy uczennice: Zosia, Weronika i Oliwia z klasy 7e. Nagranie zaprezentujemy w czerwcu.

• Spotkanie z uczniami z Hiszpanii

• 29.04.2022 12:43
        • Nasza przygoda w międzynarodowym projekcie "Halte dein Gehirn fit!" po wielu miesiącach wytężonej pracy dobiega końca. W ubiegły czwartek udało nam się spotkać z naszymi projektowymi partnerami z Hiszpanii. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 7e oraz 8a. Podsumowaliśmy nasz projekt krótka grą. Okazało się , że uczniowie świetnie znają różne informacje na temat krajów partnerskich, ale jak zwykle najwięcej emocji sprawiło im podejście do ekranu laptopa i przedstawienie się:)

Z naszymi przyjaciółmi z Hiszpanii spotkamy się znów w przyszłym roku szkolnym.

• Spotkanie z uczniami ze Słowenii

• 28.04.2022 14:29
        • 21 kwietnia grupa uczniów z  klasy 7e oraz 8b spotkała się  w ramach naszego projektu eTwinning "Halte dein Gehirn fit!" z uczniami ze słoweńskiej szkoły w Apače. Po krótkim przedstawieniu się zagraliśmy w dwa quizy dotyczące naszych krajów oraz wiedzy o funkcjonowaniu  i tajemnicach naszego mózgu.Na podium za każdym razem stawali zarówno uczniowie ze Słowenii, jak i z Polski. Było wiele pozytywnej energii i emocji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się spotkamy!

• Nagranie biografii Braci Grimm

• 07.04.2022 13:17
        • Podczas projektów eTwinning nie można się nudzić!   Projekt "UNSERE MÄRCHENWELT", czyli "Nasz baśniowy świat" realizujemy od września  2021 r. Dziś chcemy podzielić się z Wami  bardzo ciekawym zadaniem-wyzwaniem. Nasze trzy uczennice z klasy 7e Weronika, Oliwia i Zosia nagrywały wraz z uczniami z Włoch, Hiszpanii, Słowenii, Chorwacji, Danii, Francji oraz Łotwy krótką biografię Braci Grimm.  Wyzwanie zakończyło się sukcesem! Dziewczyny świetnie sobie poradziły, a całość nagrania  została połączona z aplikacją Chatter Pix.

Włączcie głośniki i posłuchajcie.

BIOGRAFIA BRACI GRIMM