• Międzynarodowa lekcja jogi i medytacji w projekcie eTwinning

• 24.03.2023 09:46
        • Uczniowie naszej szkoły realizują od października niemieckojęzyczny projekt eTwinning "Unsere Schule in 2050". Razem ze szkołami partnerskimi z Grecji, Słowenii i Hiszpanii zastanawiamy się jak będzie wyglądać szkoła w 2050 roku, w szczególności zaś czego uczniowie będą się uczyć. Jedną z propozycji  przedmiotów szkolnych, którą wybraliśmy jest joga. Postanowiliśmy stworzyć klasę i razem poćwiczyć, a że w eTwinning nie ma rzeczy niemożliwych, dzięki nowoczesnym technologiom połączyliśmy się online i stawialiśmy pierwsze "kroki" w zupełnie nowym przedmiocie szkolnym. Dodatkowo uczniowie z Hiszpanii przygotowali dla nas ćwiczenia medytacyjne - w takich zajęciach chcielibyśmy uczestniczyć w przyszłości, może nie tak dalekiej?:)

Malwina Kordus

• Polsko-czesko-niemiecki projekt eTwinning: "Book a book".

• 23.01.2023 09:36
        • Rozpoczynamy nasz nowy anglojęzyczny projekt eTwinning "Book a book". Razem z 16 szkołami z Niemiec, Czech  i Polski będziemy zachęcać społeczność naszych placówek do czytania. Na uczniów czeka wiele ciekawych zadań, podczas których stawiać będziemy na międzynarodową współpracę i rozwój kreatywności.

Pierwszym z nich będzie wykonanie tzw. sleeveface. Jesteście ciekawi co to takiego? Wkrótce przedstawimy Wam nasze prace:)

Malwina Kordus

• Międzynarodowa wymiana kartek bożonarodzeniowych

• 20.01.2023 11:59
        • W grudniu nasi uczniowie wzięli udział w międzynarodowym projekcie eTwinning "Frohe Weihnachten aus aller Welt". Naszym zadaniem było wykonanie kartek bożonarodzeniowych, napisanie życzeń w języku niemieckim i wysłanie ich do partnerskich szkół. Najwięcej emocji budziło oczywiście otwieranie zagranicznej korespondencji. Otrzymaliśmy listy z Grecji, Słowenii, Turcji, Belgii, Niemiec, Włoch oraz Francji, które uczniowie zabrali do domów.
        • 4 Krajowe Odznaki Jakości eTwinning

• 28.09.2022 13:58
        • Podczas wakacji dotarły do nas kolejne wspaniałe wiadomości: nasze dwa ostatnie projekty eTwinning: ogólnopolski "Sklepik marzeń" oraz międzynarodowy "Unsere  Märchenwelt", które realizowaliśmy w klasach 8 i 7, również otrzymały Krajowe Odznaki Jakości!
        • Nasz drugi projekt eTwinning „Deutsch kreativ” z krajowym wyróżnieniem

• 20.06.2022 11:18
        • Kolejna wspaniała wiadomość dla naszej szkoły. Projekt eTwinning „Deutsch kreativ”, którego byliśmy inicjatorami i założycielami otrzymał prestiżowe krajowe wyróżnienie- Krajową Odznakę Jakości. Projekt  skierowany był do  uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. W trakcie trwania projektu nasi podopieczni wcielili  się w rolę podróżników, artystów, reporterów, a nawet detektywów i mikołajów, wykonując wspólnie ciekawe zadania. Wszystko po to, by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką języka niemieckiego, kreatywnie poszerzyć wiedzę dotyczącą DACHL oraz poznać proste narzędzia TIK.