• 23 kwietnia - Dzień Książki i Praw Autorskich

• 23.04.2021 12:23
        • 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - z tej okazji zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w działaniach związanych z czytaniem:

Tutaj zobacz wydarzenia - Dzień Książki 2021

1. Dnia 23 kwietnia zapraszamy uczniów klas 4-8 do głosowania na ulubioną książkę. Trzeba wejść na stronę www.menti.com, wpisać kod
          i zagłosować. Uczniowie otrzymali kody w wiadomości przez Librus.

2. Konkurs dla klas 1-8 "Zrób książkę -pizzę". Szczegóły konkursu znajdują się na padlecie biblioteki: link

3. Zajęcia on-line: klasy 1-3 pt. "Czytanie na ekranie", klasy 7-8 pt. "Książka i prawo autorskie"

4. Wiosenne wietrzenie pokoju: jeżeli przeczytałeś ciekawą książkę wydaną w latach 2018-2021 i chciałbyś podzielić się z nią z innymi czytelnikami, przekaż ją do biblioteki szkolnej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych akcjach!

Aldona Małek-Zdobylak

Monika Kicman - nauczyciele bibliotekarze przy wsparciu nauczycieli języka polskiego

• Światowy Dzień Ziemi z eTwinning

• 23.04.2021 08:17
        • Nasz ogólnopolski projekt eTwinning "Postaw na Ziemię" został zapoczątkowany, by szkoły z całej Polski wspólnie celebrowały ten wyjątkowy dzień- Światowy Dzień Ziemi.

A dziś prezentujemy Wam kolejne projektowe zadanie - razem stworzyliśmy Twinboard z eko-ciekawostkami. Zadziały się tu niesamowite rzeczy- tyle ciekawych informacji w jednym miejscu!

Bo nie każdy wie, ile lat ma najstarsze drzewo na świecie, albo ile lat rozkłada się plastikowa torba.Te oraz wiele,wiele innych informacji znajdziecie poniżej.

Malwina Kordus

• Światowy Dzień Poezji

• 09.04.2021 12:40
        • W ramach Światowego Dnia Poezji, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu online „Nasi nauczyciele czytają nam poezję”, które odbyło za pośrednictwem platformy edukacyjnej MS Teams. Dzieci wysłuchały wierszy o tematyce wiosennej z kanonu literatury dziecięcej. Wirtualne spotkanie dało dzieciom mnóstwo radości i dało okazję do pobycia razem w tej jakże trudnej, pandemicznej rzeczywistości.

• 01.12.2019 20:30
        • 20 listopada to niezwykle ważny dzień. Tego dnia wszyscy skierowaliśmy swoją uwagę na dzieci i na wspieranie ich w kwestii respektowania praw jakie im przysługują. Dzień niezwykle szczególny, gdyż obchodzony jest jako Światowy Dzień Praw Dziecka, w tym roku świętowaliśmy 30. rocznicę.

• Akcja sadzenia krokusów

• 17.11.2019 20:52
        • 7.11.19 przedstawiciele samorządu uczniowskiego, wolontariatu oraz członkowie koła eTwinning naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej akcji. Razem z Radą Osiedla zadbaliśmy o teren zielony  przy  Stadionie Wrocław, sadząc cebulki krokusów. Efekty naszej pracy będzie można zobaczyć wiosną przyszłego roku.