• Code Week 2019

Otrzymałam od Zespołu Code Week podziękowania.

"Drogi Nauczycielu - uczestnicy wyzwania

Z przyjemnością informujemy, że pomyślnie ukończyłeś wyzwanie Code Week 4 All.

Chcielibyśmy przekazać nasze najgorętsze gratulacje i dziękujemy za odegranie dużej roli w uczynieniu zeszłorocznego Code Week, jak dotąd najbardziej udanej edycji.

Jesteśmy przekonani, że tworzenie sojuszy między nauczycielami i pedagogami w całej Europie ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia kodowania większej liczbie uczniów w całej Europie - a ty pomogłeś zbliżyć się do tego celu!

Oto certyfikaty Code Week 4 all

164178-ju8UbEXQny.pdf

224965-2p5J1muHGr.pdf

250804-g33mVpuvOc.pdf

barbara-wozniak-R5IEbT400E-164178.pdf

Dziękujemy bardzo za pomoc w rozwijaniu umiejętności korzystania z technologii cyfrowych w całej Europie! Mamy nadzieję, że będziemy współpracować ponownie w edycji 2020 Tygodnia Kodowania UE, która odbędzie się w dniach 10–25 października.

Wszystkiego najlepszego,

Zespół EU Code Week"

5.12.2019
          Otrzymałam z Ministerstwa Cyfryzacji nagrodę za 1000 pierwszych inicjatyw zgłoszonych do Code Week 2019. Zadania, które wykonaliśmy zamieszczone są poniżej. W nagrodę otrzymaliśmy książki pt. "Zabawy w programowanie offline"

9.10.2019
          Kolejny dzień kodowania w klasie 1e. Dzisiejszy temat to: "Kod nie jedno ma imię". Powtórzyliśmy jak wydawać komendy robotom Ozobot oraz co to jest Code Week. Dzieci miały za zadanie ozdobić napis Code Week, wypełnić trasę barwą i uzupełnić kodami np Tornado.

7.10.2019
          Dzisiaj na Code Week uczniowie z klasy 1e zaprosili swoich rówieśników z klasy 1f. Kolejne zadanie z ozobotami dotyczyło "Szukania kodu w codziennych czynnościach". Tymi czynnościami było: mycie zębów, ubieranie się, śniadanie, podróż samochodem do szkoły i pobyt w szkole. Przy każdej z komend zaznaczony był kod "Pauza 3 sekundy". Wszyscy poradzili sobie wspaniale co widać na filmiku.

3.10.2019
          EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Code Week przypada na dni od 5 do 20 października 2019 roku.
          Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dzięki kodowaniu rozwijamy nowe pomysły, logiczne myślenie,  umiejętności pracy w grupie oraz upowszechniamy europejską inicjatywę jaką jest Code Week.
          Dzisiaj klasa 1a i 1e wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w zajeciach dotyczących Historii Code Week z Uczymy dzieci programować. Uczniowie współpracowali w grupach i mieli za zadanie ułożenie obrazka na podstawie podanych koordynatów.
          Pierwszoklasiści bawili się świetnie i poradzili sobie wyjątkowo dobrze.