ZSP 12

ZSP 12

  Tydzień Przyjaźni

  Od 14  do 18 marca w naszej szkole uczniowie klas 4-6 mieli okazję uczestniczyć w obchodach Tygodnia Przyjaźni. Nauczyciele przygotowali tę akcję, aby wspierać uczniów w poszukiwaniu wartości, pomóc im dostrzegać znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, rozwijać postawy szacunku dla drugiego człowieka, a także rozwijać umiejętność pracy w zespole.

          

  W ramach informowania o akcji uczennice klasy 6a wykonały plakaty z Kubusiem Puchatkiem, którego Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła Ambasadorem Przyjaźni.

  Każdego dnia przewidziana była inna aktywność, w którą mogli się zaangażować uczniowie. Prezentujemy przebieg akcji:

   

  I DZIEŃ:

  Uczniowie w Do przygotowanej tablicy na holu uczniowie przyklejali małe karteczki z dokończeniem zdania: "Przyjaciel to ktoś........" (szukamy cech przyjaciela) lub „Przyjaźń to …”.

  W akcji uczestniczyły klasy: 4a, 4c, 5b, 6a, 6c z wychowawcami: p. Agnieszką Rybak, p. Karoliną Milczarczyk, p. Arkadiuszem Hajdukiem, p. Iwoną Kowalik i p. Joanną Sikorską.

  Click to play this Smilebox slideshow
  Create your own slideshow - Powered by Smilebox
   

   

  Uczniowie klas 5a i 5b wykonali ilustracje na temat „Tak sobie wyobrażam przyjaźń”. Ich aktywność koordynowała p. Ewa Glińska.

   

   

  II DZIEŃ:

  Uczniowie wyszukiwali przykłady przyjaciół z bajek, lektur, książek czy filmów dla dzieci/młodzieży. Znalezione postaci zaprezentowali na holu na I piętrze. Rysunki przygotowali uczniowie klasy 6a i 4a (wychowawcy: Iwona Kowalik i Agnieszka Rybak).

  Click to play this Smilebox slideshow
  Create your own slideshow - Powered by Smilebox
   

   

   

   

  III DZIEŃ:

   

  Do przygotowanej tablicy „A TRUE FRIEND IS”  dzieci doklejały zapisane po angielsku cechy swoich przyjaciół. Mogły prezentować cytaty lub przysłowia w języku angielskim.

  W aktywności uczestniczyli uczniowie z klas 4a, 5b, 6b, 6c oraz nauczyciele: p. Agnieszka Świerczyńska, p. Arkadiusz Hajduk i p. Dominik Sawina.

   

   

  IV DZIEŃ:

   

  Na holu na I piętrze rozwieszaliśmy przygotowane przez uczniów  przysłowia, cytaty, wierszyki i rymowanki o przyjaźni. Wyniki swoich poszukiwań zaprezentowali uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 6a (wychowawcy: Agnieszka Rybak, Bernadetta Walska, Karolina Milczarczyk, Iwona Kowalik)

  Click to play this Smilebox slideshow
  Create your own slideshow - Powered by Smilebox
   

   

  V DZIEŃ:

  Fotografowaliśmy  "szkolnych przyjaciół". Na tle plakatów z Kubusiem Puchatkiem odbyła się sesja fotograficzna. Zdjęcia zamieszczone zostały na tablicy Padlet na szkolnej stronie internetowej. Za fotografowanie uczniów odpowiadali p. Iwona Kowalik i p. Janusz Gołabek

  LINK DO TABLICY PADLET

   

  Iwona Kowalik

   

   

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   ul. Suwalska 5
   54-104 Wrocław
   sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter

   Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a
   54-101 Wrocław
   tel. 71 798 69 18 wew 107
   sekretariat czynny od 07.00 - 15.00

   Wnioski i skargi odnośnie funkcjonowania przedszkola, szkoły przyjmuje Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu
  • 71 798 69 18 wew 107
  liczba odwiedzin: 4765453

  Galeria zdjęć