• Ankieta

     • Szanowni Rodzice,

      na prośbę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zapraszamy chętne osoby do wypełnienia ankiety elektroniczej dotyczącej "Programu dla szkół".

      ANKIETA - KLIKNIJ TUTAJ

      Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 24 listopada br.

     • Umowa na obiady - Aneks!

     • Drodzy Rodzice !!!

      Bardzo ważna informacja dla Rodziców uczniów korzystających ze stołówki szkolnej.

              W związku z wprowadzaniem nowego systemu rozliczania obiadów szkolnych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 12 z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Suwalskiej 5, zmieniają się zasady korzystania ze stołówki szkolnej.

      1. Uczeń korzystający z posiłków w szkole otrzyma bezpłatny  breloczek do korzystania z systemu.
      2. Rodzic zobowiązuje się do dokonywania wpłaty do 30 dnia każdego miesiąca, poprzedzającego wydanie posiłków, przelewem na rachunek bankowy szkoły (w październiku należy dokonać płatności za listopad).
      3. Kwoty odpłatności za dany miesiąc deklaruje Rodzic poprzez złożenie zamówienia w systemie.

      Adres strony na którą będzie trzeba się zalogować i dokonać deklaracji.

      https://app.jemwszkole.pl

      Film z instrukcją składania zmówienia przez rodziców: https://www.youtube.com/watch?v=3tVff9VNUeU

      Wychowawcy klas przekażą Państwu  breloczek, aneks do umowy,  proszę o wypełnienie go  i dostarczenie wychowawcy klasy do dnia 24 października 2019r.

      Do dnia 25 października na adres mailowy, otrzymają Państwo login i hasło startowe do systemu /hasło będzie można zmienić na swoje/.

      Przy pierwszym logowaniu proszę o wpisanie numeru z breloczka.

      W razie jakichkolwiek kłopotów proszę o kontakt z intendentem.

       

                                                                                                                                       St. Intendent ZSP-12

     • Wernisaż fotografii My też byliśmy dziećmi

     • Przed zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej zorganizowaliśmy wernisaż fotografii pod hasłem My też byliśmy dziećmi. Miejscem wystawienniczym wystawy, stał się główny hol naszej szkoły. Na wernisażu znalazły się fotografie nauczycieli, uczących w naszej szkole. Zdjęcia pochodziły z rodzinnych albumów nauczycieli i sięgały czasów ich szczęśliwego dzieciństwa. Po kilku dniach przy każdej fotografii umieszczono imiona nauczycieli.

      Wystawa cieszyła się zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Gratulujemy bystrego oka, tym, którym udało się rozpoznać wśród zamieszczonych fotografii swoich wychowawców. 

      Joanna Petri i Angelika Smal-Nieborak

     • Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy - Stop Przemocy w Szkole

     • W dniach od 7-13 października 2019 roku  w naszej Szkole obchodziliśmy tydzień pod hasłem "STOP PRZEMOCY", nawiązujący do Międzynarodowego Dnia bez przemocy. Jest to dzień wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Nasze działania dotyczyły przemocy rówieśniczej w szkole,  z którą  możemy mieć do czynienia w środowisku szkolnym. Poruszyliśmy, także temat przemocy poza szkołą, na własnym podwórku, czy też w środowisku domowym.

      Tydzień rozpoczęliśmy prezentacją, którą przygotowała dla nas Pani Anna Kubasik wprowadzając  uczniów w tematykę  tygodnia. Uczniowie poznali rodzaje i formy przejawianej przemocy. Przedstawiono sposoby jej rozpoznawania i zapobiegania. Po prezentacji uczniowie brali udział w dyskusji otwartej, utrwalając tym samym przekazane informacje. 

      W świetlicach wykonywano prace plastyczne, przygotowywano wspólnie gazetki i transparenty z hasłami - zwiększając tym świadomość uczniów.  Dnia 11 października w piątek odbył się tzw. "Ring" podsumowanie naszej akcji, na którym grupy świetlicowe przedstawiły swoje scenki o różnej tematyce związanej z formami przemocy w szkole. Wydarzenie rozpoczęto, krótkim ale pełnym realnych emocji wystąpieniem. Słowem wstępu odczytano, przekaz do dzieci. Pani Anna Kubasik oraz Pani Anna Olszewska wcieliły się w dwie różne postacie - dobrą i złą.  Swoją wspaniałą grą aktorską zaskoczyły nie tylko uczniów. Pokazując tym samym bardzo prawdziwe emocje, którym towarzyszyło również wzruszenie. 

      To wydarzenie miało na celu pokazanie naszym podopiecznym z  jakimi sytuacjami możemy się spotkać w szkole, jak nie powinniśmy się  zachowywać względem rówieśników, jak powinniśmy reagować i gdzie zgłosić niepokojącą sytuację.  Wszystkim biorącym udział 
      w naszej akcji chciałybyśmy jeszcze raz podziękować  za zaangażowanie, za wspaniałe prace plastyczne i transparenty z hasłami  odzwierciedlające inicjatywę spotkania.  Po raz kolejny spisaliśmy się na medal. Dziękujemy ! 

      Organizatorzy:
      Anna Kubasik
      Anna Olszewska 
      Karolina Rusnarczyk 

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasach młodszych

     • 4 października w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była także okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.


      W holu szkoły nauczyciele przygotowali stanowiska z grami i zabawami utrwalającymi tabliczkę mnożenia. Odbiorcami byli uczniowie klas trzecich. Postawiono również pytanie kluczowe, na które uczniowie po zajęciach mieli udzielić odpowiedzi, a brzmiało ono następująco: Czy w codziennym życiu potrzebna nam jest znajomość tabliczki mnożenia?

      Działo się tego dnia dużo. Było kreatywnie, pomysłowo, nie zabrakło przy tym wielu pozytywnych emocji. Między innymi uczniowie mieli okazję utrwalić znajomość tabliczki mnożenia poprzez zagadki matematyczne, zabawy z robocikami, gry z wykorzystaniem kart Grabowskiego, zabawy w Muchy, w Bingo, Tajniaka. Ponadto w klasach powołano  specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Wszystko odbywało się pod opieką osoby dorosłej, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

      Koordynatorzy akcji:

      Angelika Smal-Nieborak i Joanna Petri

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
    • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
    • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
    • Tel. 71 798 69 18