"Warsztaty radiowe w "Szkole w mieście"" z uczniowskich zesztów klasy 3c
- 03.12.2014 05:30
- Opinie o warsztatach radiowych w ramach projektu „Szkoła w mieście”.
Koordynator projektu w szkole Jolanta Popiołek Temat: Warsztaty w Polskim Radiu
W dniu 21.11.2014 pojechałam z całą klasą 3c do „Radia Polskiego” znajdującego się przy ulicy Karkonoskiej. Gdy przyjechaliśmy to przyszła do nas Pani przewodniczka i opowiadała nam o radiu oraz podzieliła nas na dwie grupy. Następnie nagrywaliśmy swoje głosy, a potem odsłuchiwaliśmy je z podkłademu horroru, było bardzo zabawnie. Zmieniliśmy studio i razem z Weroniką nagrywałyśmy swój program o tańcu. Dowiedzieliśmy się , że sercem radia jest anpifikatiornia , zobaczyliśmy, także stare studio muzyczne. Ta wycieczka była bardzo udana, ciekawa i EKSCYTUJĄCA!!!
Oliwia Binkowska 3c21 listopada 2014 roku (piątek) nasza klasa pojechała na wycieczkę do Polskiego Radia Wrocław. Warsztaty rozpoczęły się od zwiedzania muzeum radiowego. Mogliśmy tam zobaczyć: stare odbiorniki radiowe, magnetofony, mikrofony i płyty. Następnie udaliśmy się do studia nagrań, gdzie recytowaliśmy wiersz p.t.: "Tańcowała igła z nitką". Potem udaliśmy się do różnych pomieszczeń, w których zapoznawaliśmy się z pracą radiowców. Dla mnie najciekawsze było spotkanie z dziennikarką, podczas którego dowiedziałam się jak przeprowadzać wywiad radiowy. Uważam, że nasza wycieczka była bardzo interesująca.
Jagoda Sobczak 3c
W piątek pojechaliśmy z klasą do Polskiego Radia Wrocław na warsztaty w ramach " Szkoły w mieście '' .Na początku pani pokazała nam muzeum,w którym były stare sprzęty do prowadzenia audycji.Po zwiedzaniu muzeum wszyscy z klasy podpisali się do księgi zwiedzających. Mieliśmy możliwość także zobaczyć na żywo audycję radiową.Później zostaliśmy podzieleni na grupy,robiliśmy różne ćwiczenia językowe i uczyliśmy się prowadzić różne programy radiowe Zajęcia z warsztatów były bardzo ciekawe ,interesujące i śmieszne.Całą klasą świetnie się bawiliśmy.
Hania Rapacz 3c
Ja i cała moja klasa 3 c (łącznie z panią Jolą) w piątek 21.11.2014 r. pojechaliśmy do radia, żeby dowiedzieć się o nim więcej rzeczy. Teraz po wycieczce wiemy, że: - pierwsza stacja radiowa na świecie powstała w USA, pierwsza w Europie w Moskwie i pierwsza w Polsce we Wrocławiu, - kiedy w radiu nic nie nadają to amplifikator włącza alarm. Robiliśmy wiele ciekawych rzeczy. M.in. poszliśmy do muzeum, mówiliśmy wiersz "Tańcowała igła z nitką" strasznym głosem i prowadziliśmy w parach rozmowy na wybrany temat. Bardzo podobały mi się te zajęcia. Chciałabym to powtórzyć.
Dominika Krzyszczuk 3c
W ramach projektu ,,Szkoła w mieście" w piątek pojechaliśmy z klasą i z Panią Jolą zwiedzić budynek radia i telewizji. Dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy na temat radia. Pani pomagała nam mówić przez mikrofon tekst, który mieliśmy przeczytać w straszny sposób. Budynek radia jest bardzo duży i należy zachować w nim ciszę. Zajęcia były bardzo interesujące.
Weronika Burzyńska 3c
Ja z całą klasą pojechałam do Polskiego radia.W dniu 21 listopada przy ul Karkonoskiej.Pojechaliśmy tam żeby się dowiedzieć o pierwszym Polskim radiu.Tam zwiedziliśmy muzeum i rozmawialiśmy przez mikrofon. Dowiedzieliśmy się tam jak się nazywa serce radia serce radia nazywa się anpifikatioria.Moją oceną jest szóstka,ponieważ było bardzo ciekawie i fajnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Agata Maćków 3c
W piątek 21 listopada nasza klasa III c pojechała do siedziby Radia Wrocław. Pojechaliśmy tam, żeby dowiedzieć się jak wygląda praca w radiu.Najpierw poszliśmy do muzeum radia. Później patrzyliśmy jak pracują panie z radia. Następnie dobieraliśmy się parami i wchodziliśmy do specjalnego pomieszczenia, w którym mówiliśmy wierszyk Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”, a pani nas nagrywała. Gdy wszyscy skończyli to słuchaliśmy nagrań. Na koniec każda para tworzyła swój własny program radiowy. Ja z Jagodą zrobiłyśmy program o podróżach. Dowiedzieliśmy się, że Wrocław jest jednym z miast, w których sygnał radiowy został puszczony najwcześniej.Zajęcia bardzo mi się podobały i było super.
Ronja Cierniak, kl. III c
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły