• Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicach

• 25.02.2021 12:52
      • Dnia 9 lutego w naszych świetlicach obchodziliśmy "Dzień Bezpiecznego Internetu". Głównym zadaniem organizowania takiego dnia było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego internetu w świetlicach - Obrazek 1

W ramach naszych działań uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Regulują one kwestie bezpieczeństwa w sieci, praw autorskich, kultury korzystania z zasobów internetowych, naszych telefonów, wzajemnej tolerancji i pomocy oraz sieciowych zachowań. Staraliśmy się pokazać różne aspekty zagrożeń internetowych. Często dzięki temu udaje się nam zapobiec różnym trudnym dla uczniów sytuacjom związanych z wirusami, programami śledzącymi, cyberprzemocą, hejtem, stalkingiem, nietolerancją, łamaniem praw autorskich, utratą danych itp. Mówiliśmy o zagrożeniach  podczas korzystania z e-handlu, e-urzędu oraz e-bankowości. W tym roku szczególny nacisk położyliśmy na bezpieczeństwo telefonów komórkowych, naszych profili na portalach gier internetowych oraz hejt. Poznaliśmy grupę Sieciaków, która stawiła czoło złym Sieciuchom i pomogła lepiej zrozumieć czyhające na nas zagrożenie w sieci - "Misja - Bezpieczny Internet" (www.sieciaki.pl)

• Zorganizowany został również konkurs pt. "Zakoduj sieciucha". Dzieci miały za zadanie samodzielnie stworzyć i zakodować postać. Więcej o konkursie już niebawem - podczas ogłoszenia wyników, tj. 01.03.2021r.

Koordynator:

Anna Kubasik