• Wrzesień w grupie VI i VIII - klasa 2c i 2d

• 02.10.2020 13:50
      •    W pierwszym miesiącu roku szkolnego wszystkiego uczymy się na nowo. Przypominamy sobie zasady i obyczaje panujące w świetlicy. Dowiadujemy się, w których salach będziemy przebywać, którzy nauczyciele będą nam towarzyszyć i organizować zajęcia, z którymi klasami będziemy spędzać czas w poszczególnych dniach tygodnia. Opanowanie reguł dotyczących zgłaszania wejść i wyjść, korzystania z gier i zabawek (plastikowych), zachowania podczas zajęć prowadzonych przez nauczycieli i podczas swobodnej zabawy oraz w trakcie pobytu na boiskach i placu zabaw, nastąpiło dość szybko. Nieco trudniej było nam opanować wszystkie procedury dotyczące bezpieczeństwa, w tym szczególnym dla wszystkich czasie. Na pierwszym miejscu stawiamy w tym roku na bezpieczeństwo i higienę podczas pobytu w szkole.

• Podczas pierwszego tygodnia poświęciliśmy wiele chwil tematyce koleżeństwa i kultury osobistej oraz wzajemnemu poznaniu się. Mówiliśmy o potrzebie dbania o życzliwą i przyjazną atmosferę, o gotowości niesienia pomocy, o poszanowaniu swoich i cudzych rzeczy. Pod koniec miesiąca wszelkie zasady, prawa i obowiązki były znane i rozumiane, dlatego wprowadzona została tablica motywacji, na której będzie odnotowywana aktywności dzieci. Ciekawe, czy będziemy o nich pamiętać i stosować w praktyce? Mamy nadzieję, że tak ponieważ pod koniec każdego miesiąca uczniowie wybiorą się na TARGOWISKO, na którym będą mogli "kupić" (wybrać) sobie przedmioty za zgromadzone w danym miesiącu żetony - punkty aktywności.

Kolejny tydzień to nasze "Wspomnienia z Wakacji" oraz udział w konkursie plastycznym, na którego wyniki czekamy z niecierpliwością :)

Jednym z ważniejszych tematów była również "Bezpieczna droga do szkoły", przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, poznaliśmy nowe znaki drogowe, a następnie podsumowaliśmy zdobyte wcześniej wiadomości rozwiązując multimedialny quiz.

Ostatni tydzień września poświęciliśmy na uporządkowanie swojej wiedzy dotyczącej recyklingu oraz segregacji, sprawnie przechodząc przez temat "Co w śmieciach piszczy". Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na ten temat.

Prócz zajęć programowych dzieci nauczyły się rozwiązywać łamigłówki logiczne typu SUDOKU i TANGRAM - "CHI-CHAO-TU", kodowały przybory szkolne oraz morskie zwierzęta. Poznały bliżej zawód leśnika oraz stworzyły jabłuszko emocji, poznały emocje i ich podział oraz dowiedziały się jak sobie z nimi radzić.

Dodatkowo obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Kropki", poznaliśmy historię Vashti i dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma ukryty talent i nigdy nie powinien poddawać się natrafiając na małe przeszkody.

Wychowawcy świetlicy:

Anna Kubasik