• Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023

• 09.10.2023 07:34
      • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza świetlica wzięła udział w wydarzeniu pod nazwą European School Sport Day (ESSD). Celem tej inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród uczniów.  Wydarzenie w Polsce koordynowane jest przez Fundację V4Sport  przy aktywnym wsparciu partnerów: Akademii Krokieta i Lamy, Krajowego Szkolnego Związku Sportowego, Szkolnego Związku Sportowego „DOLNY ŚLĄSK”, Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”, Fundacji WESPÓŁ, Ludowych Zespołów Sportowych, Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Wydarzenie to  organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września  na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.
      • Wspólnie z kilkunastoma tysiącami szkół z całego świata z przyjemnością dołączyliśmy do projektu, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez naszych uczniów.

Klasy 3a oraz 3d uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach sportowych trwających 120 minut na świeżym powietrzu. Nie obyło się bez przeciągania liny, obowiązkowego wyścigu rzędów, rzutów do celu czy turnieju piłki nożnej. Podczas celebrowania Święta Sportu dzieciaki chętnie prezentowały swoje sportowe zdolności, a nasz kolega Staś zechciał zaprezentować pokaz jazdy na hulajnodze wyczynowej. Emocje sięgały momentami zenitu. Część z nich udało się uwiecznić na zdjęciach, do których serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak wspaniałe zaangażowanie i oczywiście wszystkim gratulujemy! Czekamy na dyplomy ! :)

Martyna Tokarz