• Wrzesień w świetlicy klas 1b,1d

• 04.10.2023 09:11
      • Wrzesień przyniósł obu klasom wiele wrażeń. Pierwsze dni zaczęliśmy od zajęć i zabaw integracyjnych oraz pięknych wspomnień wakacyjnych, którymi dzieci bardzo chętnie się dzieliły. Zabawy integracyjne pozwoliły nam, jak i dzieciom lepiej się poznać oraz wniosły wiele pozytywnych emocji :). W tym miesiącu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie wykonali przepiękne, kreatywne prace na których stworzyli wzory z różnego rodzaju kropek oraz poznali historię tego święta. Poruszyliśmy również temat Bezpiecznej Drogi do Szkoły. Rozmawialiśmy jak poruszać się w drodze do i ze szkoły oraz bezpieczeństwa na terenie naszej placówki.
      • Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, poznały znaki drogowe potrzebne do poruszania się po drodze dla pieszych, zapoznały z numerami telefonów alarmowych, w jakich sytuacjach z nich korzystać oraz jaką rolę odgrywają odblaski podczas drogi. Uczniowie wykonali także prace w grupach i stworzyli wspólnie plakaty promujące bezpieczną drogę do szkoły. Kolejny wyjątkowy dzień jaki obchodziliśmy w świetlicy to Dzień Języków Obcych. Dzieci zapoznały się ze znaczeniem tego święta, usłyszały ciekawostki dotyczące języków używanych w innych krajach oraz nauczyły się piosenki w języku francuskim i angielskim. Na koniec wraz z uczniami stworzyliśmy gazetkę ,,Dzień dobry Europo", promującą ten wyjątkowy dzień. Pod koniec września odbyła się akcja ,,Czytamy z sercem", która łączyła ze sobą Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat serca, zdrowego stylu życia i tego jak zapobiegać chorobom układu krążenia, stworzyli również specjalne opaski z którymi pojawiły się na wspólnym czytaniu wszystkich grup świetlicowych książki Aleksandry Chmielewskiej  ,,Ktoś. Bajki Bez Barier Cz. XIII Wada Serca". Z pewnością był to dla wszystkich udany miesiąc.

Kinga Szymańczak

Anna Olszewska