• Europejski Dzień Języków Obcych w naszych świetlicach

• 04.10.2023 07:54
      • Dnia 26.09.2023r. w naszych świetlicach obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.  Celem obchodów tego święta jest m.in.

- podkreślenie znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumiewania się między kulturami

-promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy pielęgnować

- a także uczenie się języków przez całe życie, zarówno w szkole jak i poza nią.

• Nasi uczniowie podczas zajęć mieli okazję dowiedzieć się  wielu ciekawostek językowych, poznaliśmy słowa m.in. dziękuję, dzień dobry w kilku językach  t.j. język chiński, chorwacki, niemiecki, norweski czy portugalski. Bawiliśmy się również językiem hiszpańskim: wspólnie liczyliśmy i poznawaliśmy nowe słownictwo. Podczas świętowania nie zabrakło także zabaw ruchowych z językiem angielskim w roli głównej.

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie kl. 2e i 2b uczestniczyli w zajęciach, na których pracowali ze słownikami języków obcych. Dzieci poznały budowę słownika, alfabetyczny układ słów w nim zawartych, utrwaliły alfabet polski i nauczyły się jak w praktyce korzystać ze słownika. Pracując w małych grupach samodzielnie poszukiwały wybranych słów w kilku językach: niemieckim, francuskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim, szwedzkim, ukraińskim i greckim. Podczas zajęć uczniowie poznali magiczne słowa: proszę, dziękuję i przepraszam, w tych językach. Mieli również okazję uświadomić sobie, że warto uczyć się języków obcych, które są dla nas oknem na świat i dają nam poczucie wolności i możliwość rozwoju.

Tego dnia wszyscy  uczniowie wykonali także piękne prace plastyczne, które dziś zdobią nasze świetlicowe sale i przypominają nam o tym jak istotną rolę stanowi nieustająca nauka obcych języków.

Martyna Tokarz