• Zima w Zaczarowanym ołówku

• 15.03.2022 11:44

„Ach jak dobrze, przyszła zima!

Już śnieg pada i mróz trzyma.
        Jest też zdrowo i wesoło,

bo śmiech dzieci słychać wkoło.”

„Przyszła zima” , autor nieznany

Nadszedł czas na zmianę dekoracji  w naszej świetlicy. Gdy na dworze zrobiło się zimno i biało, uczniowie klasy 2d i 2f wykonywali mnóstwo wyjątkowych prac techniczno-plastycznych.  Podczas zajęć podopieczni robili łańcuchy świąteczne, bombki oraz skarpety mikołajowe, które zawiesiliśmy na oknach, drzwiach, tablicy w naszej sali. Przygotowywanie dekoracji dawało wiele radości naszym wychowankom. W okresie przedświątecznym nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

Po powrocie z przerwy świątecznej uczniowie tworzyli prace plastyczne z okazji: Dnia Babci i Dziadka, Walentynek, Karnawału, Tłustego Czwartku, Dnia Kota i Dnia Dinozaura. W Zaczarowanym Ołówku cyklicznie odbywały się akcje czytelnicze.

Sport, ruch i zdrowie to kolejny temat naszych zajęć. Dużo rozmawialiśmy o tym jak bezpiecznie i aktywnie spędzać czas zimową porą. Pełni nowych pomysłów, zapału żegnamy zimę i wyczekujemy wiosny.

Agnieszka Maciejewska
        Anna Mamla