Talking Kites Around the World

Mówiące Latawce

Talking Kites Around the World in the Footsteps of Janusz Korczak” to globalny projekt propagujący dialog kulturowy i społeczny, podczas którego uczniowie przygotowują latawce z obrazami marzeń o lepszym świecie.

Projekt "Mówiące latawce..." jest dedykowany Januszowi Korczakowi, który opowiedział się za prawami dzieci. Biorą w nim udział szkoły z Izraela, Słowenii, USA, Chin, Mołdawii, Pakistanu, Albanii, Białorusi, Iranu, Ukrainy, RPA, Francji i in. Mapa partnerów projektu:

Uczniowie tworzyli swoje latawce podczas zajęć w szkole. Korzystali także z pomocy Rodziców w domu. Klasa 5e i 6a pracowały na lekcjach techniki z panią Jolantą Nowak.

W wydarzeniu uczestniczą także najmłodsze dzieci z naszej szkoły - swoje latawce tworzyły dzieci z klas 1. Na zdjęciach dzieci z klasy 1a, które tworzyły latawce z wychowawczynią Angeliką Smal:

Latawce przygotowały również dzieci z klasy 1b z wychowawczynią Magdaleną Zielińską:

Akcja jest poświęcona Januszowi Korczakowi, którego wyjątkowe idee dotyczące praw i wychowania dzieci są nadal aktualne. Poniżej prezentujemy przykłady cytatów niezwykłego pedagoga, którym dzieciom poświęcił się aż do końca:

Cytaty Janusza Korczaka

Nasze latawce pofrunęły 21 marca, tak jak latawce innych partnerów tego wyjątkowego projektu. W akcji wzięły udział dzieci z klas: 1a (wychowawca: Angelika Smal), 1b (wychowawca: Magdalena Zielińska), 1c (wychowawca: Alicja Śledzińska), 5e (wychowawca: Iwona Kowalik), 5c (wychowawca: Agnieszka Świerczyńska), 5b (wychowawca: Joanna Kirwiel-Aleksandrowicz), 6a (wychowawca: Jolanta Nowak), 6c (wychowawca: Zuzanna Puchalska), 4f (wychowawca: Bartosz Mikuś).

Przygotowaniom latawców towarzyszyła gazetka poświęcona Januszowi Korczakowi, przygotowana przez pana Dominika Sawinę.

Klasy 6b i 7c tworzyły również prezentacje multimedialne przedstawiajace życie,  pracę i idee tego wybitnego pedagoga.Przykładowe prace naszych uczniów:

Prezentacja Oliwii R

Prezentacja Agaty W

Prezentacja Elizy, Lidki i Marysi

Prezentacja Mai i Oliwii

Prezentacja Oli i Aliny

Prezentacja Julii i Marty

Prezentacja Natalii i Jagody

Na liście uczestników projektu można znaleźć m.in. szkoły w Izraelu, Mołdawii, Japonii czy USA - sami zobaczcie:

UCZESTNICY PROJEKTU

Iwona Kowalik

Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a 54-101 Wrocław