• BAJKOOPOWIADACZE

• ROK SZKOLNY 2015/2016

Bajkoopowiadacze w cenie!

Konkurs polonistyczny dla uczniów klas 4-6
          Jeśli myślisz, żeby zostać aktorem, lubisz występy na scenie.... Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Wielkimi krokami zbliża się konkurs pt. Bajkoopowiadacze. W tym roku odbędzie się już na początku marca. Podczas konkursu jedna osoba – bajkoopowiadacz - przedstawia bajkę, baśń, opowieść w wyjątkowy, przygotowany przez siebie sposób. Podczas występu może użyć rekwizytów, mile widziane są też kostiumy i podkład muzyczny. Występ nie powinien być dłuższy niż 4 minuty.

Podczas przygotowań pamiętaj o kilku bardzo istotnych sprawach:
          •    Bajkę musisz przeczytać kilka lub kilkanaście razy (nawet jeśli myślisz, że doskonale ją znasz).
          •    Pamiętaj, nie ucz się jej na pamięć.
          •    Skoncentruj się na dialogach.
          •    Pamiętaj, że jesteś aktorem, a Twój głos to narzędzie, którym zaczarujesz widownię.
          •    Wszystkie postacie muszą być charakterystyczne, wyjątkowe.
          •    Pamiętaj zatem o odpowiedniej modulacji głosu i prawidłowym akcencie.
          •    W przygotowaniu pięknej kreacji pomogą ci odpowiednie rekwizyty i podkład muzyczny.

Oto kilka ćwiczeń dykcyjnych, które na pewno pomogą ci w przygotowaniach:
          1.Ala i Olo pojechali do Aten.
          2.Tolo ma samolot.
          3.Aktualny ideał to przeogromny areał.
          4.Autentyczna autobiografia autokraty zawsze robiła wrażenie na autorach różnego autoramentu.
          5.Elegancki elektronik Emanuel Emski egzaminuje Edka elektryka.
          6.Jedenastoletni katalizator.
          7.Oko obłoku na otoku.
          8.Okropny, okopcony okulista optycznie odkrywał oszustwo ortopedy.
          9.Ukoronowana korespondencja.
          10.Wyindywidualizowaliśmy się z rozentuzjazmowanego tłumu, który entuzjastycznie oklaskiwał przeliteraturalizowaną i przekarykaturyzowaną sztukę.
          11.Rebeka rozwinęła różowe ręczniki, Romek reperował rower, ruda Renata rysowała rydze, a Roksana rozsypała ryż.
          12.Piotr łotr, łotrom kmotr.
          13.Piotr trzpiot, Piotra kmotr z łotrów łotr; Piotr łotr, łotrom kmotr.
          14.Jesiotr nura w Prut, a Piotr za nim w bród.

Źródło: www.easyvoice.pl

Karolina Milczarczyk
          Joanna Sikorska

ROK SZKOLNY 2014/2015

Wyniki konkursu Bajkoopowiadacze

Dnia 18.12.2014 roku w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej numer 7 odbył się konkurs pt. Bajkoopowiadacze.  Podczas występu bajkoopowiadacz  przedstawiał publiczności bajkę, baśń, opowieść. W trakcie  konkursu można było użyć rekwizytów, mile widziane były też kostiumy i podkład muzyczny.

Jury w składzie: pani Joanna Sikorska, pani Renata Cierniak, pani Karolina Milczarczyk po burzliwej naradzie wytypowało zwycięzców.

I miejsce zdobyła Ola Bzdyk z klasy 5b

II miejsce zajęła Diana Marcinkiewicz z klasy 6a

III miejsce zajęła Zuzanna Sroka z klasy 6b

Wyróżnienie przyznano Izabeli Karaśkiewicz z klasy 6b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, poziom występów był bardzo wysoki. Gratulujemy zwycięzcom!

K. Milczarczyk, J. Sikorska

Bajkoopowiadacze w cenie!! Konkurs polonistyczny dla uczniów klas 4-6

Wielkimi krokami zbliża się konkurs pt. Bajkoopowiadacze.  Już na w połowie grudnia odbędzie się jego pierwsza odsłona. Podczas konkursu jedna osoba – bajkoopowiadacz przedstawia w opracowany przez siebie sposób bajkę, baśń, opowieść. Podczas występu może użyć rekwizytów, mile widziane są też kostiumy i podkład muzyczny.

Podczas przygotowań pamiętaj o kilku bardzo istotnych sprawach:

• Bajkę musisz przeczytać kilka lub kilkanaście razy (nawet jeśli myślisz, że doskonale ją znasz).
          • Pamiętaj, nie ucz się jej na pamięć.
          • Skoncentruj się na dialogach.
          • Pamiętaj, że jesteś aktorem, a Twój głos to narzędzie, którym zaczarujesz widownię.
          • Wszystkie postacie muszą być charakterystyczne, wyjątkowe.
          • Pamiętaj zatem o odpowiedniej modulacji głosu i prawidłowym akcencie.
          • W przygotowaniu pięknej kreacji pomogą ci odpowiednie rekwizyty i podkład muzyczny.

Oto kilka ćwiczeń dykcyjnych, które na pewno pomogą ci w przygotowaniach:

1.Ala i Olo pojechali do Aten.

2.Tolo ma samolot.

3.Aktualny ideał to przeogromny areał.
          5.Elegancki elektronik Emanuel Emski egzaminuje Edka elektryka.
          6.Jedenastoletni katalizator.
          7.Oko obłoku na otoku.
          8.Okropny, okopcony okulista optycznie odkrywał oszustwo ortopedy.
          9.Ukoronowana korespondencja.

12.Piotr łotr, łotrom kmotr.
          13.Piotr trzpiot, Piotra kmotr z łotrów łotr; Piotr łotr, łotrom kmotr.
          14.Jesiotr nura w Prut, a Piotr za nim w bród.

Źródło: www.easyvoice.pl

Karolina Milczarczyk