• Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Tydzień Bibliotek

• 26.05.2023 13:28
        • Dzień Książki … z Harrym Potterem. 24 kwietnia w bibliotece odbył się kolejny Dzień Książki. Tym razem do promocji czytania służyła książka i postać, którą zna większość młodzieży, czyli młody czarodziej o imieniu Harry. Biblioteka szkolna zamieniła się w mały Hogwart, panował w niej niezwykły, tajemniczy klimat - na półkach stały magiczne księgi,  których nie kupi się w żadnej “mugolskiej” księgarni, a także magiczne substacje rodem z książek np. “Amortencja” czy „Felix Felicis”.

• Odbyła się również wystawa zdjęć ze studia Harrego Pottera w Londynie oraz grafik i replik z filmu - można było zobaczyć np. list, który Harry otrzymał z Hogwartu w dniu swoich 11 urodzin albo karty z czekoladowych żab. Wystawa była wzbogacona o najważniejsze cytaty z serii książek o Harrym Potterze, które rozwieszone były na szkolnym korytarzu. Cytaty można obejrzeć tutaj:

Dodatkowo chętne osoby przebierały się za postacie z książki i brały udział w quizie sprawdzającym znajomość książek. Dzień Książki z Harrym Potterem cieszył się ogromną popularnością i sprawił mnóstwo radości nie tylko uczniom, ale również gronu pedagogicznemu.

W Tygodniu bibliotek (8-15 maja) odbyła się akcja pt. „Lubię bibliotekę”. Działanie polegało na tym, że uczniowie otrzymali kolorowe serca. Ich zadaniem było dokończenie zdania “Lubię bibliotekę, bo…” W swoich wypowiedziach uczniowie wskazywali, że lubią bibliotekę, bo jest w niej cicho, jest to miejsce, gdzie mogą porozmawiać albo zrelaksować się przy kojącej, jazzowej muzyce. Uczniowie pisali również, że biblioteka ma duży zbiór niesamowitych książek, jest idealnym miejscem do czytania i panuje w niej miła, przyjazna atmosfera. Wielu uczniów docenia też wygodne meble i przytulność tego niewielkiego pomieszczenia. Najciekawsze wypowiedzi zostały wyeksponowane na tablicy znajdującej się w bibliotece. Zapraszam do odwiedzin,

Aldona Małek-Zdobylak