• "Dzień Składanki i Łamigłówki"

• 25.02.2021 10:17
      • W roku 2021 Dzień Składanki i Łamigłówki przypadł na 29 stycznia. Rozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu i właśnie mamy do tego dobrą okazję. Dodatkowo tego dnia obchodzimy Dzień Puzzli, więc zachęcaliśmy aby dzieci samodzielnie lub z rodzeństwem/ rodzicami ułożyli w domu wspólnie puzzle, chociażby kosztem ulubionego serialu bądź bajki.

Ćwiczenia umysłu są równie istotne dla zdrowia, tak jak ćwiczenia fizyczne. Gry logiczne niewątpliwie wspomagają taki trening, uczą logicznego myślenia i często ćwiczą inne umiejętności matematyczne.

Mimo różnicy pokoleń i znacznego rozwoju technologicznego widocznego także w zabawkach dla dzieci, istnieją sposoby rozrywki, które łączą pokolenia i bawią każdego. Do takich należą m.in. zagadki i łamigłówki - to rozrywka dla osób w każdym wieku. Niezależnie od tego, ile ma się lat oraz w jakim środowisku jest się wychowanym, odgadnięcie zagadki jest tak samo satysfakcjonujące. Na przestrzeni lat powstało wiele rymowanek oraz łamigłówek, których rozwiązywanie jest wielką frajdą i ciekawym zajęciem wolnego czasu.

Podczas rozwiązywania łamigłówek powinniśmy zwrócić uwagę na szukanie analogicznych modeli, szukanie wszystkich rozwiązań oraz uwzględnianie szczegółów, które przyczyniają się do rozwiązania łamigłówek.

A tak bawili się nasi uczniowie podczas zajęć świetlicowych, zapraszamy do naszej galerii.

Organizatorzy:

Anna Kubasik