• Listopad i grudzień w świetlicy 1D, 1F, 2D

• 19.01.2023 08:44
      • Listopad rozpoczęliśmy bardzo kreatywnie. Podczas zajęć na świetlicy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci zaangażowały się w zajęcia ubierając przeróżne stroje swoich ulubionych bohaterów. Uczniowie chętnie rywalizowali w turnieju „Jaka to melodia?”.
      •  W tym miesiącu uczniowie uczestniczyli również w kilku projektach patriotycznych. Z zapałem uczyli się pieśni patriotycznych oraz wykonywali kotyliony. 24 listopada razem z dziećmi świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie opowiadali o swoich ukochanych pluszakach, które przynieśli do szkoły. Podczas zajęć wykonywali różnorodne prace plastyczne. Dopełnieniem była sesja zdjęciowa z wykorzystaniem fotobudki. Miesiąc zakończyliśmy Dniem Kredki. Dzieci poznały historię i rodzaje kredek. W ramach zajęć uzupełniali kreatywne karty pracy oraz rysowali według własnych pomysłów.
         Grudzień był dla nas bardzo intensywnym miesiącem. Był to czas śpiewania świątecznych piosenek, wykonywania rozmaitych ozdób świątecznych, poznawania tradycji, obyczajów i składania życzeń. Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów były warsztaty z dekorowania pierników oraz zajęcia z tworzenia śnieżnych kul. Największą popularnością cieszył się kiermasz świąteczny, którego celem była zbiórka pieniędzy na pomoc dla ucznia z naszej szkoły. Uczniowie wykazali się nieopisaną empatią. Z determinacją wykonywali fanty na sprzedaż. Jeszcze więcej zabawy przyniosło im kupowanie. Rok zakończyliśmy Dniem Czytania w Szkole. Uczniowie przynieśli do szkoły wybrane przez siebie książki. Uczestnicy zajęć mogli zaprezentować fragmenty opowiadań poprzez ćwiczenia z głośnego czytania.
          Dzięki projektowi „Laboratoria Przyszłości” mogliśmy wykonać sesję świąteczną z wykorzystaniem studia foto i green screen oraz kontynuować zajęcia z rękodzielnictwa, które zagościły u nas na stałe w tygodniowym rozkładzie pracy.
        Nieodłącznymi elementami zajęć świetlicowych są zajęcia ruchowo-taneczne oraz warsztaty z wykorzystaniem koralików. Był to twórczy i pełen pomysłów czas. Razem z dziećmi z radością i naładowani pozytywną energią wkroczyliśmy w Nowy Rok. Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ

Anna Mamla

Iwona Nogaj