• Jesienne sprawozdanie z pracy świetlicy  klasy 2f - "Zaczarowany Ołówek ".

• 06.12.2022 08:38
      • Jesienią wiele się działo w "Zaczarowanym Ołówku".  Uczniowie  aktywnie spędzali  czas na świeżym powietrzu, odrabiali zadania domowe,  poznawali kontynenty, zwyczaje zwierząt i z zaangażowaniem brali udział w projektach i uroczystościach szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z elementami szycia oraz wyszywania. Pogoda  dopisywała, dzięki  czemu dzieci mogły uczestniczyć w wielu zabawach na terenach zielonych naszej szkoły.
      • We wrześniu w świetlicy  obchodzony był „ Dzień Kropki ” oraz „ Międzynarodowy Dzień Jezyków Obcych”. Poprzez pomoc w zszywaniu  polarowych serduszek, przeznaczonych dla dzieci ze szpitala, uczniowie wsparli akcję "Czytamy Sercem".” Uczestniczyli  także w realizacji  projektu " Kontynenty Świata".

W październiku dzieci  brały udział w  obchodach „ Międzynarodowego  Dnia bez Przemocy ”- dowiedziały się, jakie są rodzaje przemocy i jak jej przeciwdziałać oraz jak radzić sobie ze złością.     W świetlicy kontynuowany był projekt " Kontynenty Świata" – dzieci poznawały kulturę i ciekawostki związane z Azją.  Świętowały także „ Dzień Owoców i Warzyw ”, utrwalając wiedzę o tym , jaki zbawienny wpływ mają one  na nasze zdrowie. Ponadto uczniowie poznali sylwetki znanych malarzy i sami próbowali  swoich sił w tej dziedzinie sztuki , wykonując prace  plastyczne - w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Artystów”.

Listopad to miesiąc świętowania „ Dnia  Postaci z bajek”. W sali świetlicowej zrobiło się wówczas niezwykle barwnie , ponieważ  dzieci mogły się  przebrać  za ulubioną postać z bajki. Nie obyło się bez malowania buziek.

W duchu patriotyzmu uczniowie obchodzili   Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada, realizując projekt "Mały Patriota". Dzieci śpiewały hymn Polski i wiele innych  pieśni patriotycznych. Wykonały także plakat, na którym  przedstawili nasze symbole .

W listopadzie obchodzony był również  „Dzień Jeża” oraz „ Dzień tolerancji,życzliwości i pozdrowień”. Z okazji „ Dnia  Kredki ”,  „ Dnia  Pluszowego Misia ”oraz  „Andrzejek ” powstały fotobudki , które cieszyły się ogromnym powodzeniem. W ostatnim dniu listopada dzieci poznawały tradycje andrzejkowe. Były - wspólne dla wielu grup świetlicowych -  gry, zabawy, wróżby oraz malowanie buziek.

Niebawem nadejdzie zima i czeka nas znów wiele atrakcji...w powietrzu już czuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia...

Zapraszam do obejrzenia FOTORELACJI dotyczącej działań naszej grupy świetlicowej.

Joanna Młyńczak -"Zaczarowany Ołówek"