• Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy.

• 05.12.2022 08:05
      • Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiony został 25.11 2002r. w 100 rocznicę powstania zabawki, choć historia jej powstania jest znacznie dłuższa. Mimo różnorodności innych zabawek, pluszowy miś wciąż jest ukochany przez dzieci na całym świecie. Misie stały się bohaterami bajek oraz filmów. Również i w naszej szkole 25.11.2022 ta sympatyczna przytulanka odegrała główną rolę.

• Dzieci uczęszczające na świetlicę - tego dnia  przyniosły swoje ulubione maskotki. Poznały prawdziwą historię niedźwiadka, która stała się inspiracją dla producentów najsłynniejszej maskotki- misia o imieniu Teddy. Ponadto uczniowie mogli wykazać się wiedzą o misiach odgadując zagadki związane z najsłynniejszymi sylwetkami misiów z bajek. Wspólnie czytaliśmy misiowe „Przygody Kubusia Puchatka”, nastąpiła również projekcja filmu – „Historia Pluszowego Misia”. Dzieci tego dnia kolorowały misiowe kolorowanki i kodowanki oraz oglądali filmiki edukacyjne, a także fragmenty bajek z udziałem znanych misiów. Wspomnieliśmy także o Niedźwiedziu Wojtku, który walczył w polskiej armii.

Zgłębialiśmy wspólnie wiedzę o zwyczajach i gatunkach niedźwiedzi. Uczniowie wykonali wiele różnorodnych prac plastyczny, w których bohaterem był miś.

Zabawy było co niemiara! Dzieci z poszczególnych klas ze swoimi wychowawcami świetlicy świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przy okazji tego święta stanęła w szkole misiowa fotobudka, z której mogli korzystać wszyscy chętni uczniowie.

Mamy nadzieję ,że to radosne wydarzenie pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI . Pozdrawiamy misiowo i gorąco!

J. Młyńczak

I. Nogaj