• Podsumowanie działań w październiku w świetlicy klas 3a,c,e

• 07.11.2022 11:05
      • Działania świetlicowe grup 18 i 19 w październiku, były pełne nauki i dobrej zabawy. Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy, który pokazał naszym uczniom, jak rozpoznać przemoc oraz jak można sobie z nią poradzić. Cykl zajęć obejmował pogadanki, filmy pokazowe ale najważniejszym było przedstawienie scen przez uczniów- dotyczących tak ważnego tematu. Nie mogło zabraknąć „Święta Zwierząt”, podczas którego, poznaliśmy gatunki zagrożone wyginięciem oraz inne ciekawostki. Był też czas na zostanie „Matką Naturą” i stworzenie krzyżówek zwierząt, których nie ma, a mogłyby być.
      • Powstały bardzo oryginalne prace.  Abyśmy mogli prawidłowo się odżywiać-niezwykle ważne jest, aby jeść warzywa i owoce. Przypomnieliśmy sobie znane wiersze pisane na ich cześć, dowiedzieliśmy się, jaki mają zdrowotny wpływ na nasze życie, stworzyliśmy ich miniaturki oraz skosztowaliśmy warzywno-owocowych szaszłyków, przyrządzonych samodzielnie. Dopełnieniem zdrowego stylu życia jest ruch, dlatego rozpoczęliśmy naukę gry w „Kwadranta” na świeżym powietrzu. Po dawce ruchu, przyszedł „Tydzień Artysty”. Oprócz zajęć edukacyjnych, uczniowie mieli okazje zaprezentować swoje zdolności artystyczne, między innymi zamieniając się w znanych malarzy jak i swoich ulubionych wokalistów. W pracy zespołowej nasi uczniowie są naprawdę  świetni i potwierdzili to z okazji Dnia Tabliczki Mnożenia . Stworzyli własne gry planszowe począwszy od planszy przez pionki, kostki i zasady gry. Nie mogło zabraknąć dawki wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci poznały oznaczenia pomagające w wydostaniu się z budynków- w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Przećwiczyły próbną ewakuacje z budynku, co świetnie nam się udało. Ostatni tydzień przypomniał o dzieciństwie każdemu, czyli obchody tygodnia „Postaci z Bajek”. Podsumowaniem naszej wspólnej zabawy z ulubionymi bohaterami, było stworzenie cudownej ramki(oklejonej pokolorowanymi postaciami z naszych ulubionych bajek), przy jej pomocy, każdy chętny zrobił sobie fotografie, która wywołuje uśmiech na każdej twarzy.

K.Kawalec

M. Cichoń