• Światowy Dzień Zwierząt

• 19.10.2022 08:29
      • 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Celem tego święta jest promowanie prawidłowych zachowań ludzi wobec zwierząt i powszechne propagowanie ich praw. W tym dniu organizacje pozarządowe, ekologiczne i działające na rzecz zwierząt inicjują wydarzenia mające przybliżyć sytuację zwierząt.
      • W związku z obchodami Dnia Zwierząt tego dnia w świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone różnym zwierzętom. Zajęliśmy się zarówno zwierzętami w naszych domach, jak i zwierzętami hodowlanymi, eksploatowanymi w cyrkach i zoo. Mieliśmy okazję zastanowić się czym zwierzęta różnią się od ludzi, a jakie łączą nas podobieństwa i co możemy zrobić, by zwierzęta wokół nas były bezpieczne i szczęśliwe. Uczniowie podczas zajęć obejrzeli ciekawe prezentacje, grali w grę "Zgadnij jakim zwierzęciem jestem ", poszerzali swoją wiedzę dotyczącą świata zwierząt, opowiadali o swoich domowych pupilach. Podsumowaniem przeprowadzonych zajęć był quiz wiedzy o zwierzętach, który umieszczony został na platformie Kahoot. Uczniowie mogli rywalizować oraz świetnie się bawić podczas wspólnego rozwiązywania quizu. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.

K.Kawalec
        R Garncarek