• Świetlica grupy XIX oraz XVIII - podsumowanie września

• 03.10.2022 10:00
      • Świetlica grupy XIX oraz XVIII miała intensywny miesiąc pełen ciekawych zajęć i projektów. Gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu pozytywnie nastrajały uczniów do popołudniowych lekcji. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursie plastycznym, polegającym na zaprojektowaniu ubioru dla ucznia. Projekt ten zainicjowały uczennice uczęszczające do klasy 3c. Po skończeniu prac plastycznych, wszyscy chętnie brali udział w zabawach ruchowych w sali. Aby nasza współpraca przebiegała pomyślnie, każda z klas wspólnie stworzyła regulamin świetlicy. Po pracy intelektualnej był czas na  pokonywanie torów przeszkód, to specjalność naszych podopiecznych.
      • Nadszedł Międzynarodowy Dzień Kropki - dnia 15 września dla wszystkich uczniów uczęszczających do świetlicy odbyły się zajęcia przybliżające historię tego wyjątkowego dnia. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci poznały historię małej Vashti - "The Dot", która nie wierzyła w swoje możliwości. Film pokazał uczniom, że w każdym z nich drzemie ukryty talent, tylko trzeba go w sobie odnaleźć. W tym dniu nikt nie był "w kropce", za to wszyscy byli "zakropkowani".

Zabawy ruchowe z wykorzystaniem dostępnego sprzętu dla dzieci, okazały się atrakcyjną formą integracji. Pamiętaliśmy również o wypoczynku, czyli pokoju relaksu, połączonego z poznawaniem różnych utworów muzyki klasycznej. Nasi uczniowie mieli okazję poznać wodną dyscyplinę sportową jaką jest Kajak polo. Poznaliśmy zasady gry, stroje obowiązujące podczas zawodów i treningów oraz jakie umiejętności są potrzebne do trenowania tej dyscypliny sportowej.

Nasze grupy brały również udział w akcji pt. „Czytamy z sercem”, podczas której poznaliśmy nie tylko budowę serca, ale i jego funkcje. Był również czas na wsłuchanie się w pracę serca za pomocą stetoskopu oraz samodzielne szycie serc za pomocą igły i nitki. Powstałe sercowe poduszki, zostały przekazane dzieciom, podopiecznym fundacji „Serce Dziecka”. Uczniowie wspólnie poznawali języki obce w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, dzieci poszerzyły swoją wiedzę o wybranych krajach, poznały charakterystyczne cechy-flaga, strój ludowy, zabytki, ciekawostki. Na zakończenie wspólnie przygotowaliśmy plakat danego kraju. W wyniku owocnej współpracy powstały ciekawe prace promujące wybrane państwa.

Kolejny miesiąc naszej pracy zapowiada się równie ciekawie.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ

K.Kawalec