•  Wiosna w Zaczarowanym ołówku

„Wiosna”
        Wiosną kwitną piękne kwiaty,
        koncert dają pierwsze ptaki,
        trawa wnet się zazieleni.
        Chodźmy, chodźmy rozmarzeni.
        Poszukajmy tej zieleni.
        Poszukajmy śladów wiosny,
        dzień jest piękny i radosny.”

Sonia Rowicka
        Wiosna w świetlicy 2d i 2f minęła w świetnych humorach. Pogoda dopisywała, więc dzieci aktywnie spędzały czas na placu zabaw i boisku szkolnym. Wiele ciekawych wydarzeń sprawiło, że nie było czasu na nudę.
      • W Zaczarowanym Ołówku świętowaliśmy m.in. Światowy Dzień Wody, Międzynarodowy Dzień Teatru, Dzień Jednorożca, Dzień Czekolady, Dzień Matki Ziemi, Międzynarodowy Dzień Tańca, Światowy Dzień Książki, Światowy Dzień Pszczoły, Dzień Matki, Międzynarodowy Dzień Dziecka i Dzień Pustej Klasy. Wychowankowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych i biblioterapeutycznych, które rozwijały ich zainteresowania. W ramach zajęć czytelniczych organizowane były „Środy z książką” oraz akcja „Z książką Ci do twarzy”. Podczas zajęć świetlicowych dzieci uczyły się grać w szachy.  Z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Pustej Klasy uczniowie brali udział w pikniku szkolnym. Podczas Światowego Dnia Wody w celu rozbudzenia wyobraźni oraz zmotywowania uczniów do odkrywania świata, dzieci wraz z pomocą nauczyciela wykonywały przeróżne doświadczenia chemiczne. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, muzycznych i tanecznych. Wszystkie prace wychowanków posłużyły do wykonania gazetek i wystawek w naszej świetlicy. Wiosna była dla nas pełna wrażeń. Czekamy na lato i słoneczne wakacje!

Zaczarowany Ołówek
        Anna Mamla