Wspomóż psiaka i kociaka

Dnia 13 listopada, uczniowie klasy 2 B odwiedzili wrocławskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Deszczowa i wietrzna aura nie zniechęciła najmłodszych, którzy z niecierpliwością czekali na tę wizytę. Dodatkowo w szkole, przez cały listopad, trwała zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych, min. karma, koce, ręczniki.

Celem wizyty we wrocławskim Schronisku, było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki. Dzieci zostały oprowadzone przez pracownika Schroniska, po całym obiekcie. Odwiedziliśmy boksy z dużymi i małymi psami, boksy z pieskami, przechodzącymi kwarantannę, kociarnię, magazyn, gdzie przechowywane są karmy koce i wszelkie rzeczy od darczyńców. Każdej wizycie, towarzyszyła ciekawa historia. Dzieci miały również okazję poznać psich seniorów, którzy na dobre zadomowili się w Schronisku. Dodatkowo, przez cały listopad, zbieraliśmy karmę, koce, pościele, zabawki i legowiska dla psów i kotów. Pod koniec listopada, wszelkie dary,przekazane przez uczniów, rodziców i nauczycieli, zostały zawiezione do Schroniska. Bardzo dziękujemy każdemu za zaangażowanie i dobre serca. Mamy nadzieję, że wszyscy podopieczni znajdą swój jedyny i kochający dom.

Roksana Garncarek-Koniuszewska

sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl

Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a
      tel. 71 798 69 18 wew 107