• Wrzesień w świetlicy 2a i 2e

• 04.10.2024 11:12
      • Na początku miesiąca uczniowie z grupy III (2a) i IV (2e) zostali zapoznani z regulaminem świetlicy, co miało na celu zapewnienie bezpieczeństwa w przestrzeni świetlicowej. Omówione zostały najważniejsze zasady, takie jak: poszanowanie mienia świetlicy, odpowiednie zachowanie wobec rówieśników i nauczycieli, zasady współpracy podczas zajęć, a także reguły dotyczące korzystania z zabawek, materiałów edukacyjnych oraz gier. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania dotyczące regulaminu, a wychowawcy dbali o to, aby wszyscy w pełni zrozumieli obowiązujące zasady. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w  dyskusji, podczas której dzieliły się swoimi pomysłami na to, jak można dbać o dobrą atmosferę w świetlicy i wspólnie tworzyć przyjazne środowisko.

• W połowie września obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem odkrywania talentów, kreatywności i odwagi. Uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach, które miały na celu rozwijanie ich wyobraźni oraz wiary w swoje możliwości. Na początku zajęć dzieci miały okazję poznać historię Vashti – dziewczynki, która dzięki jednej kropce odkryła swój talent do malowania. Ta inspirująca opowieść pokazała uczniom, że każdy ma w sobie potencjał do tworzenia czegoś niezwykłego, a czasem wystarczy mały krok, aby go odkryć. Następnie w części praktycznej, uczniowie stworzyli własne prace plastyczne inspirowane motywem kropki. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością, tworząc barwne i oryginalne dzieła, które ozdobiły naszą świetlicę. Rysunki, były dowodem na to, że w każdym dziecku drzemie talent, który warto pielęgnować.

Dzień Kropki zakończyliśmy wspólną zabawą, która przyniosła uczniom wiele radości i pozwoliła im na swobodne wyrażanie siebie. To był dzień pełen uśmiechu, kolorów i inspiracji, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Odbywały się także zajęcia poświęcone obecnej porze roku, uczniowie dowiedzieli się, kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień oraz rozwiązywali zagadki o jesieni. Dzieci miały okazję porozmawiać o zmianach zachodzących w przyrodzie i przybliżyć sobie charakterystyczne cechy tej pory roku.

Ważnym tematem były również zajęcia dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego, a także dyskutowali, jak należy zachowywać się na drodze, aby unikać niebezpieczeństw.

Każdego dnia, o ile pozwalała na to pogoda, dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, gdzie odbywały się różne zabawy ruchowe, które sprzyjały ich rozwojowi fizycznemu oraz dawały im radość z aktywności na zewnątrz.

Zajęcia wrześniowe w świetlicy były zróżnicowane i dostosowane do potrzeb uczniów, łącząc naukę z zabawą oraz rozwój społeczny i emocjonalny.

Katarzyna Mikuła

Sylwia Piątek