• Bezpieczna droga do szkoły!

• 04.10.2024 11:09
      • We wrześniu, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Celem było uświadomienie uczniom, jak ważne jest zachowanie ostrożności w drodze do i ze szkoły oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny, który w przystępny sposób pokazywał, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a szczególnie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

• Uczniowie poznali również najważniejsze znaki drogowe, w szczególności znaki ostrzegawcze i informacyjne. Omówiliśmy ich znaczenie oraz miejsca, w których można je spotkać na co dzień. Następnie uczniowie uczestniczyli w serii aktywności, które miały na celu utrwalenie zdobytej wiedzy. Rozwiązywali krzyżówkę z hasłami związanymi z bezpieczeństwem na drodze, quiz sprawdzający znajomość zasad ruchu drogowego, a także rebusy dotyczące znaków drogowych. Zadania te nie tylko pozwoliły uczniom sprawdzić swoje umiejętności, ale również były świetną okazją do wspólnej zabawy i nauki.

Na zakończenie każda z grup świetlicowych wykonała plakat, który stanowił podsumowanie zdobytej wiedzy. Na plakatach znalazły się rysunki przedstawiające znaki drogowe, przejścia dla pieszych oraz zasady, jakich należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Plakaty te będą ozdobą świetlicy i przypomnieniem dla wszystkich uczniów o konieczności dbania o własne bezpieczeństwo na drodze.

Zajęcia były bardzo udane – uczniowie aktywnie uczestniczyli w każdej części spotkania, a przy tym dobrze się bawili, ucząc się ważnych zasad ruchu drogowego.

S. Piątek, K. Mikuła

Bezpieczna droga do szkoły! - Obrazek 1