• Bonjour madame ! Hola señor ¡

• 04.10.2024 11:01
      • Koniec września to zdecydowanie czas poświęcony językom obcym, a to za sprawą Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodziliśmy w naszej świetlicy wraz z klasą 3a dnia 26 września. Jego najważniejsze przesłanie mówi o tym, że rozwijanie umiejętności językowych jest  zarówno koniecznością, jak i prawem  KAŻDEGO.
      • Zasadniczym celem  obchodów Dnia Języków jest podnoszenie  świadomości w zakresie:

• bogactwa i różnorodności  językowej  Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać;

• potrzeby zwiększania zakresu nauczanych języków (także tych mniej znanych i używanych), co  skutkować będzie rozszerzeniem  wielojęzyczności;

• potrzeby osiągania przez obywateli pewnego  zaawansowania w zakresie co najmniej dwóch języków, poza swoim własnym, tak aby mogli  w pełni wykorzystać swój potencjał jako obywatele demokratycznej Europy.

Stąd podczas zajęć świetlicowych  zawitały i one. A jakie?  Między innymi towarzyszył nam język hiszpański. Uczniowie opanowali liczenie do 10, poznali słownictwo dotyczące członków rodziny czy zwroty grzecznościowe. Dziewczynki wcieliły się również w rolę lektora języka francuskiego. Podsumowaniem naszej zabawy językowej było wspólne francuskie  śniadanie otulone muzyką francuską. Nie mogło zabraknąć  croissantów, różnego rodzaju bagietek czy pysznych dżemów. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach jednocześnie  planując kolejne językowe wyzwanie.

Martyna Tokarz