• Świetlicowe sprzątanie Ziemi z klasą 2D i 3B

• 20.05.2024 07:48
      • Z okazji Dnia Ziemi, w dniu 24 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 2d i 3b zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, wzięli udział w akcji ekologicznej. Obie klasy ruszyły na spacer w kierunku ul. Królewieckiej, a następnie udały się na tereny zielone przy stawie maślickim, gdzie z pełnym zaangażowaniem i entuzjazmem przystąpiły do wspólnego sprzątania okolicy.
      • Inicjatywa ta miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci, zaangażowanie dzieci w troskę o naszą planetę i zachęcenie do dbałości o środowisko naturalne.Była to również doskonała forma spędzania czasu na świeżym powietrzu i integracji w grupie.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Poprzez czynny udział, uczniowie nie tylko przyczynili się do poprawy czystości swojego otoczenia, ale również nauczyli się, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Ich entuzjazm i zaangażowanie są dowodem na to, że nawet najmłodsi mogą mieć wielki wpływ na środowisko.
        W podziękowaniu za udział w wydarzeniu, każdy uczestnik wyprawy otrzymał medal ekologa „W trosce o Ziemię”. Opiekunowie akcji dziękują serdecznie wszystkim za zaangażowanie.

Z pewnością ta inicjatywa zostanie powtórzona.

Roksana Garncarek

Katarzyna Mikuła