• Spotkanie z misjonarkami

• 04.03.2019 00:38
      • Grupa uczniów z klas piątych miała okazję uczestniczyć w spotkaniu „Mission-Possible”, które odbyło się na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

• Uczestnicy spotkania wysłuchali świadectw wolontariuszek i misjonarek, które studiują na PWT, a tegoroczne wakacje spędziły na misjach w Afryce. Studentki opowiadały m. in. o tym jak wygląda misyjny Kościół. Obaliły także stereotypy na temat pogody i „afrykańskich upałów”. Nie zabrakło opowieści o kuchni tego wyjątkowego kontynentu oraz krótkiego kursu języka suahili. Nasi uczniowie, jedni z najmłodszych uczestników spotkania, poszerzyli swoją wiedzę na temat misyjnej działalności Kościoła,  wykazując się  przy tym dużą aktywnością.

Hanna Ernst