• Zajęcia we wrocławskich muzeach

• 12.03.2015 19:22
      • Zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego oraz lekcja w Muzeum Geologicznym
      • Klasy 4 zwiedziły Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego i weszły na Wieżę Matematyczną. Dzieci zwróciły uwagę na uroczyste stroje naukowców pracujących na uniwersytecie. Ogladały zabytkowe eksponaty: preparaty gadów i płazów, miniatury maszyn rolniczych i inne.

Następnie uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Geologicznym pt. "Powstawanie skał i minerałów". Uczniowie dowiedzieli się czym rózni się skała od minerału i poznali ich przykłady. Dowiedzieli się jak powstają te związki i gdzie w Polsce można je znaleźć. Dzieci mogły z bliska obejrzeć, a przede wszystkim dotknąć skał i minerałów. O ich zainteresowaniu świadczył bardzo aktywny udział w lekcji.

Opinie dzieci:

Podobała mi się wieża matematyczna. Był tam widok na cały Wrocław! Było super i widziałem budynek Sky Tower. Było tam 197 schodów. To dla mnie była ekstra wycieczka.

Filip Bochan-Bochanowicz

Dziś byliśmy na wycieczce w Muzeum Geologicznym oraz w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.  Najpierw podczas pobytu w muzeum wchodziliśmy na Wieżę Matematyczną. Jej druga nazwa to Wieża Astronomiczna. Stamtąd widzieliśmy Stare Miasto i Skytower. Potem zeszliśmy na dół do muzeum. Były tam m.in.: berła i stroje rektorów i dziekanów, wypchane zwierzęta i szkielet człowieka.
        Po wizycie w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego poszliśmy do Muzeum Geologicznego. W nim oglądaliśmy różne minerały i dowiedzieliśmy się ciekawych informacji.

Oliwier Dyczkowski i Marek Mazur 4c

Byliśmy na Wieży Matematycznej. W muzeum geologicznym podobał się obsydian. Wszystkim podobała się lekcja o minerałach.

Mateusz Gryboś i Janek Wróbel

Najpierw poszliśmy do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Było bardzo fajnie ale długo tam nie byliśmy. Weszliśmy na Wieżę Matematyczną. Widok był wspaniały. Potem poszliśmy do Muzeum Geologicznego. Oglądaliśmy minerały np. obsydian, kwarc, piaskowce. Kupiłem nawet kilka minerałów!

Jaś Wesołowski

Click to play this Smilebox slideshow
        Create your own slideshow - Powered by Smilebox