• Zajęcia klas 1b i 1d w Humanitarium

• 21.01.2015 18:28
      • Wystawa "Szkiełko i oko - tajemnica optyki"
      • W ramach projektu "Szkoła w mieście" pojechaliśmy do parku rozrywki edukacyjnej "Ogrody doświadczeń. Humanitarium", na wystawę "Szkiełko i oko-tajemnica optyki". Prezentowana w Humanitarium nowa wystawa skupia się na zmyśle wzroku i tajnikach optyki. To nowa ekspozycja, przeniosła dzieci w świat, w którym nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Na wystawie nauka przeplata się z zabawą. Dzieci doświadczają za pomocą wzroku zjawisk fizycznych : rozszczepienia światła, pochłaniania barw, złudzeń optycznych. Odpowiadają na pytania- Jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie lub polatać na miotle? Ile czasu wytrzymasz w „obłędnym” pokoju? W drugiej części dzieci miały warsztaty "Kostki kąpielowe". W trakcie warsztatu dzieci wytwarzały  kostki kąpielowe ze środków spożywczych dostępnych w każdym domu. Z tą wiedzą wróciliśmy do naszej szkoły.

Ewa Piwowarczyk, Bogusia Czyżewska