• Zajęcia klasy 3c: "O wrocławski herbie prawie wszystko"

• 12.11.2014 21:37
      • Zajęcia ze Stowarzyszeniem  TUITAM
      • Uczniowie klasy trzeciej brali udział w zajęciach "Szkoły w Mieście". Temat zajęć "O wrocławskim herbie prawie wszystko", był pierwszym etapem kolejnych działań uczniów w szkole. Grupa sporządziła notatkę z lekcji w mieście. Na "bazie" najnowszej wiedzy uczniowie opracowywali krzyżówki, zagadki. Historia herbu naszego miasta zainspirowała ich do zorganizowania konkursu na herb klasowy.

Notatka zredagowana przez uczniów:

5 listopada byliśmy na zajęciach w mieście pt. O wrocławskim herbie prawie wszystko. dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na ten temat. Dostaliśmy karty pracy z zadaniami o wrocławskim herbie. Chodziliśmy po pięknym rynku i pani opowiadała nam o Wrocławiu. Wiemy już, ze sercem naszego herbu jest głowa Jana Chrzciciela. W lewym górnym rogu znajduje się czeski lew z dwoma ogonami. Pod nim jest litera "W", a obok niej Jan Ewangelista. Nad nim znajduje się dolnośląski czarny orzeł. Ta lekcja była bardzo interesująca i dopisała nam piękna , słoneczna pogoda. Było SUPER!

Uczniowie klasy 3c

.