• Lekcja 5a w planetarium

• 12.04.2017 07:22
      • Spacer po nocnym niebie
      • Dnia 6 kwietnia klasa 5a wzięła udział w zajęciach we wrocławskim planetarium w ramach projektu Szkoła w mieście. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat naszego układu słonecznego, planet, gwiazd i kosmosu, obejrzeli pokaz „Spacer po nocnym niebie”. Największe wrażenie wywarły na wszystkich konstelacje gwiazd, układające się w różne gwiazdozbiory. Trzeba mieć wyobraźnię, żeby w niepozornych błyszczących kropeczkach dostrzec Wielką Niedźwiedzicę, Warkocz Bereniki czy Andromedę. Piątoklasiści mieli możliwość zadawania pytań pracownicy planetarium, a było ich sporo – np. czy Ziemi nie grozi wciągnięcie przez czarną dziurę?

Podsumowaniem niech będą słowa: „Ziemia i układ słoneczny są tylko maleńką częścią wszechświata”…

Agnieszka Rybak