• Maja - Mistrzyni Oyama Karate

• 09.06.2022 07:35
      • Ma wiele pasji i zainteresowań a jednym z nich jest Oyama Karate. W kolejnej odsłonie cyklu o sukcesach naszych uczniów przedstawiamy uczennicę klasy 5A - Maję Pantułę.
      • Oyama Karate – doskonalenie samego siebie i osiąganie mistrzostwa w karate, to staranie się o bycie opanowanym, zdrowym i sprawnym fizycznie, ale również systematycznym
        i obowiązkowym. Uczniowie poprzez odpowiedni trening uczą się samodyscypliny, poszanowania starszych, szacunku do kolegów i koleżanek oraz przede wszystkim wiary
        w swoje możliwości, które często przenoszą się na wyniki szkolne i podniesienie własnej samooceny. Maja trenuje Oyama Karate od 5 lat pod okiem Sensei Sebastiana Mielcarka. Wiąże to z innymi treningami sportowymi takimi jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, pływanie.

W kwietniu 2022 roku Maja została:

- Mistrzynią Polski Oyama PFK w Kumite Młodzików – Tarnobrzeg

- Mistrzynią Polski Makroregionu Południowego Oyama PFK w Kumite Młodzików  - Olkusz

Poza aktualnymi tytułami Mistrzyni Polski,  Maja w swojej pięcioletniej karierze zdobyła także  wiele pucharów na zawodach ogólnopolskich imprez Oyama Karate:

I miejsce – Makroregion Zachodniej Polski, Wrocław 2018,

II miejsce – Makroregion Ziemi Lubuskiej, Iłowa 2021,

II miejsce – Makroregion Zachodniej Polski, Nowogród Bobrzański 2019,

II miejsce – Makroregion Wschodniej Polski, Kozienice 2019,

III miejsce – Makroregion Wielkopolski, Koło 2019.

Treningi wymagają od Niej samej dużego zaangażowania i poświęcenia, które musi połączyć ze szkolną edukacją. Maja radzi sobie z tym doskonale.

Cieszymy się, że mamy taką uczennicę i życzymy Mai dalszych sukcesów!