• Kampania edukacyjna  -  „Jeż - swój zwierz”
      • Kampania edukacyjna - „Jeż - swój zwierz”

• 23.05.2015 20:58
      • Zajęcia fundacji "Ekocentrum Wrocław"
      • Dnia 20 maja uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez ekoedukatorów z fundacji „Ekocentrum Wrocław” w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Jeż - swój zwierz”. Jej  celem jest ochrona jeży – powszechnie znanego i lubianego małego ssaka, obecnie zagrożonego wyginięciem.

W Polsce żyją dwa gatunki jeży: zachodni i wschodni, objęte są one ochroną ścisłą i wymagają ochrony czynnej. Organizatorzy kampanii podkreślają, że jeże giną często wskutek działalności człowieka, np. potrącane przez samochody, pod kosiarkami, zatrute chemią stosowaną w ogrodach, czy przy wypalaniu traw. Jednak, najczęściej przyczyną tragedii jeży nie jest zła wola, lecz nieświadomość ludzi.

Nasi uczniowie zdobyli wiele nowych informacji na tematy tych małych drapieżników , a na koniec zajęć wykonali piękne prace plastyczne związane z tematem zajęć.

Alicja Śledzińska