• Zajęcia edukacyjne w ZOO

• 06.11.2014 19:17
      • Zajęcia klas 1c i 1e
      • Dnia  28 października klasy 1 c i 1 e wzięły udział w zajęciach edukacyjnych  organizowanych na terenie wrocławskiego ZOO. Uczniowie klasy 1 c poznali bliżej zwierzęta Azji Południowo- Wschodniej. Dzieci  spacerowały śladami rzadkich i unikatowych gatunków zwierząt  o wysokim statusie zagrożenia i dowiedziały się, co można zrobić dla ich ochrony. Poznały między innymi: krokodyla syjamskiego, pandę małą, tygrysa sumatrzańskiego, nosorożca indyjskiego.

Uczniowie klasy 1 e uczestniczyli w zajęciach pt. „ Podróże małe i duże .”-wstęp do zoogeografii”. Na podstawie wysłuchanej bajki dzieci przyporządkowały gatunki zwierząt do wybranych środowisk znajdujących się w różnych rejonach świata. Fikcyjne postaci stanowiące przewodników ułatwiły im poznanie specyfiki regionów i związanych z nią adaptacji do siedlisk.

Po zajęciach edukacyjnych uczniowie obu klas udaliy się na pełen niezapomnianych wrażeń spacer po nowo otwartym Afrykarium- niezwykłym kompleksie przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynent. Cała wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom mnóstwo radości.

Urszula Gajda i  Alicja Śledzińska