• Aktywny Dzieciak – Sportowe Świetlice, pilotażowy projekt Młodzieżowego Centrum Sportu.

• 04.10.2023 11:32
      • W miesiącu październiku rozpoczęła się w naszej szkole realizacja  bezpłatnego projektu  „Aktywny Dzieciak – Sportowe Świetlice”.

Biorą w nim udział uczniowie uczęszczający na zajęcia opiekuńcze. Spotkania w ramach projektu, odbywają się dwa razy w tygodniu, uczestniczą w nich uczniowie z grupy VIII, XXI.  Prowadzone są przez p. Piotra Dzierżanowskiego, doświadczonego, trenera sportowego. W następnych edycjach projektu do realizacji dołączą kolejne grupy świetlicowe.

• Celem projektu jest aktywizacja dzieci, organizacja spędzania czasu w naszych świetlicach w sposób efektywny i propagujący zdrowy styl życia oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestników.

Uczniowie uczestniczą w szerokiej gamie zajęć ogólnorozwojowych z elementami gimnastyki, aerobiku, tańca i gier zespołowych.

Pierwsze zajęcia bardzo przypadły do gustu naszym uczniom, z zaangażowaniem i zapałem włączali się do wszystkich zabaw i ćwiczeń ruchowych. Dzieci z  niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

S. Piątek