Młodzi w akcji - wiosna
Piknik w Parku Maślickim - świętowanie zakończenia projektu
- 11.06.2024 10:16
- Projekt "Młodzi w akcji Wiosna" okazał się wspaniałą inicjatywą, która pokazała, jak ważne jest aktywne uczestnictwo młodych ludzi w działaniach społecznych i kulturalnych. Jego zwieńczeniem był zorganizowany na zakończenie piknik w Parku Maślickim. Celem było podsumowanie projektu i wspólna integracja uczniów kl. 2b i 2e. Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnych zabawach na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie dla uczniów inspiracją do dalszych działań.
Poniżej krótka fotorelacja.
Iwona Opalińska
Beata Tomaszewska - więcej
Znajomość zwyczajów związanych z powitaniem wiosny - świetlicowe badania etnograficzne
- 29.05.2024 10:41
W maju podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy 2e i 2b przeprowadzili w ramach projektu Młodzi w akcji. Wiosna badania etnograficzne, dotyczące znajomości i praktykowania zwyczajów związanych z powitaniem wiosny wśród lokalnej społeczności. Uczniowie wykorzystali prostą metodę badawczą tzw. “rozpytki”. Były to krótkie mini wywiady, przeprowadzone z osobami spotkanymi w sklepie, piekarni, na ulicy w okolicach szkoły.
- więcej
Maśliczaki na tropie wiosny wyróżnieni
- 14.05.2024 09:00
Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczniów z kl. 2e i 2b - Maśliczaków na tropie wiosny, biorących udział w ogólnopolskim projekcie społecznym Młodzi w akcji.Wiosna. W marcu podczas zajęć świetlicowych uczniowie brali udział w festiwalu internetowym organizowanym przez CEO w Warszawie, o czym informowaliśmy na stronie szkoły.
- więcej
Wiosna pełna niespodzianek w SP nr 26 - gra terenowa
- 02.05.2024 11:21
25 kwietnia Maśliczaki na tropie Wiosny (kl. 2b i 2e) biorący udział w programie Młodzi w Akcji. Wiosna podczas zajęć świetlicowych otrzymały list od nietypowego nadawcy. Pani Wiosna zaprosiła ich do wspólnej zabawy i udziału w grze terenowej.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie dziesięciu zadań. Wśród nich była m. in. wiosenna krzyżówka, wykreślanka, zagadki oraz rebusy. Zadania miały charakter interdyscyplinarny. Dzieci musiały np. rozpoznać nazwy wiosennych kwiatów i poprawnie je zapisać pod zdjęciami, wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, alfabetu, aktywnością fizyczną przy wykonywaniu zadań ruchowych, ale również spostrzegawczością, logicznym myśleniem, umiejętnością rozwiązywania problemów oraz współpracy. Zmierzyły się także z rozszyfrowywaniem hasła zakodowanego według skomplikowanego schematu.
- więcej
Poznajemy wiosenne obyczaje z Miejską Biblioteką Publiczną
- 26.04.2024 09:39
- 24 kwietnia uczniowie kl. 2e w czasie pobytu w świetlicy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Podczas zajęć zorganizowanych przez pracowników MBP Filia nr 7 dzieci poznały zwyczaje i obrzędy związane z powitaniem wiosny w różnych krajach. Dowiedziały się, że świętowanie nadejścia wiosny ma wieloletnią tradycję na całym świecie, ale nie wszędzie obchodzi się je tak jak u nas 21 marca. W niektórych krajach celebruje się je już w lutym, w innych zaś dopiero w maju, kiedy zrobi się naprawdę ciepło.
- więcej