• DZIEŃ MATKI – 26.05.2021

• 31.05.2021 07:39
            • Mama - jedna z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka. W jego oczach zawsze mądra, piękna i dobra. Przed Dniem Matki w klasie 2e odbyła się lekcja na temat: „Moja kochana mama”. Dzieci układały naszyjnik dla mamy z kolorowych kubków, który należało ułożyć z zachowaniem rytmiczności wzoru. Kolejnym zadaniem było ułożenie niespodzianki dla mamy na podstawie słownej instrukcji – rymowanki.

Prezent dla mamy

Dla kochanej mamy prezent szykujemy,

kolorowymi kubkami na macie go zadrukujemy.

Wykonaj wspólnie z nami to zadanie.

Co będzie potrzebne? Mata, kubki, skupienie uwagi i instrukcji dokładne odtwarzanie.

Zaczynamy od dołu maty, w lewą stronę patrzymy,

to ważny moment, nie pomyl się, bo się pogubimy.

Cztery kratki z lewej puste zostawiamy,

a na piątej czerwony kubek ustawiamy.

O jeden poziom wyżej się wznosimy,

trzy puste kratki z lewej, kolejne dwie czerwone kubki zapełniły.

Następny poziom, koloru dalej nie zmieniamy,

tym razem dwa puste pola z lewej strony,

a po nich trzy kubki ustawiamy.

Kolejnych pięć poziomów będzie identycznych,

niezbyt skomplikowanych, prawie oczywistych.

Na każdym z tych poziomów jedną kratkę z lewej strony pustą zostawiamy,

a na kolejnych czterech starannie kubki ustawiamy.

Przechodzimy na poziom dziewiąty licząc od dołu,

czerwone kubki stawiamy na trzecim i czwartym od lewej polu.

Piękne czerwone serce dla mamy będzie skończone,

jeśli odbicie lustrzane wzoru zostanie dołożone.

Anna Świć

• „Wiosna na łące”

• 17.05.2021 10:45
            • 14 maja w klasie 2e odbyła się kodowana lekcja na temat: „Wiosna na łące”.  Zadaniem uczniów było uzupełnienie obrazka w taki sposób, żeby pojawili się na nim różni łąkowi mieszkańcy. Dodatkowo mieli narysować trasę dla ozobota odpowiednimi kodami, uwzględniając przy tym podane warunki.  Efekty pracy dzieci widać na zdjęciach.

• Zakodowane zawody

• 14.05.2021 07:17
            • Uczniowie z klasy 2e poznali stare zawody w ramach projektu: „Z kodowaniem za pan brat”. Czym się zajmował druciarz, a czym człowiek budzik? Na czym polegała praca kataryniarza, a na czym telefonistki? Odpowiedzi na te pytania znalazły dzieci podczas zajęć z elementami kodowania. Dawne zawody były wstępem do rozważań na temat zawodów przyszłości. Dzieci zastanawiały się czy za 15, 20, 30 lat nadal będą zawody, które są aktualne. A może na rynku pracy pojawią się zupełnie inne? Uczniowie projektowali swój wymarzony zawód przyszłości np. bajkoopowiadacz – budka z robotem, który opowiada bajki, czasownik – zegar przenoszący do innej rzeczywistości oraz obowiązarz – osoba do zadań różnych. Lekcja była bardzo ciekawa, a dzieci bawiły się świetnie. 😊

• KRĄŻENIE WODY W PRZYRODZIE Z OZOBOTAMI

• 22.03.2021 07:19
            • Czy woda jest nam niezbędna do życia? Jaka jest jej rola i jak wygląda obieg wody w przyrodzie? Odpowiedzi na wymienione pytania szukaliśmy podczas zajęć z ozobotami w ramach innowacji „Z kodowaniem za pan brat”.

• Wiosna z Ozobotami

• 11.03.2021 08:57
            • Uczniowie z 2e w ramach projektu „Z kodowaniem za pan brat” wykonali zadanie dotyczące cykliczności pór roku. Wiosna, lato, jesień, zima - pory roku, każda piękna, każda inna. Nadejście kolejnej pory roku poznajemy po specyficznych zmianach w przyrodzie. Teraz czekamy na wiosnę. Jak ją rozpoznać, kiedy powinna nadejść? Dzieci odpowiadały na te pytania podczas zajęć z Ozobotami. Warunkiem było prawidłowe zakodowanie robotów oraz wklejenie dat, które są pierwszymi dniami każdej z pór roku.