• Dzień dinozaura

• 10.03.2021 14:59
            • 26 lutego przypada Dzień Dinozaura. W ramach ścieżki „Szczególne dni w kalendarzu”, dotyczącej innowacji „Z kodowaniem za pan brat”, uczniowie z 2e uczestniczyli w zajęciach zwiazanych z tym tematem. Na początku zgromadziliśmy dużo sylwetek prastarych zwierząt a następnie, na podstawie opisów i informacji na ich temat, dokonywaliśmy ich identyfikacji. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy o tych ogromnych jaszczurach. Na koniec pokolorowaliśmy dinozaury i zaznaczyliśmy kolorem drogę dla ozobotów.

• TŁUSTY CZWARTEK

• 10.03.2021 15:01
            • Uczniowie z klasy 2e w ramach innowacji „Z kodowaniem za pan brat” wykonali zadanie dotyczące „Tłustego czwartku”. Temat zajęć dotyczył ścieżki z 8 zadaniami zamieszczonymi w publikacji "Szczególne dni w kalendarzu”. Zadania nawiazywały do tego święta i zapowiadały pyszności tego dnia! W ramach zajęć z edukacji polonistycznej wykorzystaliśmy "pączkowe" gry planszowe. Gra bardzo dzieciom się spodobała i wzbudziła wiele emocji.

• Algorytm

• 10.03.2021 15:02
            • Uczniowie z kl. 2e wykonali pierwsze zadanie w ramach innowacji pedagogicznej „Z kodowaniem za pan brat”. Były to zajęcia z ozobotami dotyczące umiejętności wyszukiwania algorytmów. Na początku dzieci poznały definicję algorytmu, a następnie w grupach szukały ich w codziennym życiu. Znalezione algorytmy dotyczyły robienia kanapek, organizowania balu karnawałowego, przejścia przez ulicę, mycia zębów i ubierania się.

• 10.03.2021 15:04
            • W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Z kodowaniem za pan brat” klasa 2e z SP 26 wykonała napis-kod z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie wycięli i ułożyli również puzzle na ten temat oraz uzupełnili labirynt. Dzieci bardzo dobrze się bawiły i opowiadały, przy okazji, o swoich babciach i dziadkach.

Puzzle

Labirynt